08/01/2022

U11 vs Dolany a Loko 2012

FK Pšovka – Dolany/Nelahozeves 7:5 (2:0, 2:1, 2:1, 1:1, 0:2)
Sestava: Jedlička, Sochor, Pexa, Makarenko, Berkela, Dau, Štětka.
Branky: 3x Makarenko, 2x Jedlička, 1x Štětka, 1x Dau.

Tleskám. Bavilo mě to totiž od začátku do konce. Byl to takový výkon, ze kterého bylo patrné, že chceme zápas vyhrát. Na začátku jsme byli určitě lepší a předváděli jsme i pěkné akce s míčem. S ubývajícími silami byli ale soupeři silnější v soubojích i pohyblivější a my jsme měli problém s kvalitním provedením akcí v rychlosti. Takže se hra přesunula hodně před naši bránu a náskok se od stavu 7:2 začal ztenčovat, ale několik kvalitních zákroků našich brankářů i poměrně obětavá hra obrany nám zajistila vítězství.

Hra s míčem v rychlosti a se správným výběrem řešení, to je něco, co musíme trénovat celý život. A jsem rád, že tam občas jsou záblesky, kdy se to už daří. Bez našich obvyklých střeďáků jsme na této pozici měli trochu problém a dnes jsme se navíc opravdu poctivě protočili na všech pozicích… nebudu lhát rozdíl byl samozřejmě znatelný, ale zcela objektivně mohu prohlásit, že to kluci zvládli lépe, než bych čekal.

Musíme určitě vylepšit obecně naše bránění – střehové postavení na pokrčených nohou, důraz v souboji o míč, rychlé reakce. V tom jsme stále celkem slabí, což i v tréninkové hře znamená problém, protože je pak přes naše obránce příliš snadné procházet. No a ta KOMUNIKACE. Byly tam momenty, kdy si kluci opravdu včas zakřičeli a pomohli si… stále je to ale ve fázi, že pořád radši mlčíme, než že bychom si neustálým mluvením pomáhali. To je taky nekonečný trénink.

Kapitánem týmu se po dnešku stal Pexič, protože hrál jednak velmi dobře a druhak se za náš tým málem popral. A to se cení! 🙂

FK Pšovka – FK Loko Vltavín 2012 13:11 (3:0, 3:2, 4:3, 3:6)
Sestava: Pecka, Pastyřík, Dau, Tichota, Šmucr, Rodr, Prejzek, Pexa.
Branky: 8x Pastyřík, 2x Šmucr, 1x Dau, 1x Pexa, 1x Rodr.

No… kde začít. Kluci to samozřejmě před zápasem nevěděli, ale z naší strany do tohoto zápasu vstupovalo i trochu taktiky. Potřebovali jsme totiž vyhrát, abychom se probojovali v závěrečném turnaji do silnější skupiny (což jednoznačně chceme, abychom si zahráli se silnými soupeři). Zároveň jsme ale věděli, že soupeř je oproti jiným trochu výkonnostně slabší. A tak jsme se rozhodli postavit sestavu z ročníku 2012, která vykazuje velké známky nevyrovnanosti. 🙂

Soupeři ve výsledku nebyli vůbec slabí a myslím, že co se týče střel na bránu i držení míče, tak měli nad námi navrch. My jsme ale měli celý zápas navrch výsledkově, a to zejména díky Pastovi a Berinovi. Pasta dával góly (a neúnavně bránil po celém hřišti tak, jak jsme zvyklí) a Berin dnes předvedl v bráně skvělý výkon. Zneškodnil totiž spoustu střel, které sice nebyly úplně gólové, ale chybu z nich šlo vyrobit velice lehko… a také několikrát včas vyběhnul (za doprovodu hromového MÁM!!!!), čímž překazil únik soupeře.

Po celý zápas jsme byli v mnoha situacích nedůslední, nekoncentrovaní, nebo jsme vůbec netušili, co máme dělat. Díky pohodlnému gólovému náskoku to ale zas až tak nevadilo. Teprve 3 minuty před koncem (za stavu 13:8) jsem sáhl k radikálnímu kroku a vystřídal Tonyho i Pastu najednou (přičemž Pexič byl v té době v bráně). 3 obdržené góly během 2 minut mě velmi rychle z tohoto omylu vyléčily a předvedly náš výkon v pravém světle. V plné nahotě se projevilo to, že ostatní kluci se zkrátka v této sestavě pořád nemají moc čeho chytit. Ani maximální zaujetí, ani dodržování pozic, ani práce s míčem… bohužel. 🙁

Nevidím jinou cestu, než nechat Ondru, Jirku, Toma, Tondu a další co nejčastěji hrát „samostatně“ a přebrat zodpovědnost. K tomu ale potřebujeme najít vhodné soupeře – dnes by to na víc, než prohru cca 2:25, bohužel nestačilo.

Závěrem gratuluju Tondovi k prvnímu startu za Pšovku a Tomovi k jeho prvnímu gólu v našem dresu. A také k první hlavičce, kdy v poslední minutě za cenu několika minutového krvácení zastavil pumelenici od jednoho ze soupeřů. Nosem. 🙂