02/10/2021

U11 vs EMĚ a Nelahozeves

TJ EMĚ Mělník – FK Pšovka B 15:4 (3:0, 2:1, 3:3, 7:0)
Sestava: Sandu, Tupý, Sarkozi, Pexa, Bánovčin, Ikri, Šmucr, Tichota.
Branky: 2x Sarkozi, 2x Tupý.

Bída, děs a hrůza. Hra nesplňovala parametry starší přípravky snad vůbec v ničem. Byli jsme ve všech situacích velmi nejistí a nekvalitní, zejména před oběma brankami. Alespoň uprostřed pole jsme si občas dokázali nahrát, ale bylo to bohužel hrozně málo na to, abychom mohli mít alespoň trochu dobrý pocit ze hry. 🙁

V minulých týdnech jsme měli tréninky velmi rozbité jinými akcemi, půlka týmu navíc byla nemocná a vůbec netrénovala. Takže teď se musíme hlavně zkonsolidovat a zopakovat si základní herní principy, aby naši kluci věděli co mají dělat a cítili se na hřišti komfortně. Dnes z nás přímo vyzařovalo, že si se spoustou situací nevíme vůbec rady.

Pochvala patří Matymu Ikri, který byl určitě nejvíc ve hře z našich hráčů – bojoval, napadal, nabíhal, povzbuzoval spoluhráče a dokonce zvládl velmi rychle i obtížnou pozici obránce.

TJ Dynamo Nelahozeves – FK Pšovka A 15:10 (3:1, 4:3, 2:2, 6:4)
Sestava: Pecka, Páko, Makarenko, Sochor, Pastyřík, Kuzmyk, Dau.
Branky: 3x Makarenko, 3x Kuzmyk, 2x Páko, 2x Sochor.

Tohle byl zajímavý zápas a jsem za něj rád. Soupeř byl poměrně výrazně fyzicky vyspělejší, což je něco, s čím se budeme muset srovnat, protože fyzickou převahu proti silným týmům nebudeme mít v blízké době asi nikdy. Sám sobě výjimečně uděluji jedničku za to, že jsem do toho klukům zbytečně moc nekecal. Ukázalo se to stejné, co v sobotu – a to, že nejsme úplně ve formě. 🙂 Nezaujatý pozorovatel by nás možná mohl pochválit, protože kluci dokázali poměrně často slušně kombinovat s míčem a hrálo se velmi výrazně na půlce soupeře. Což tedy, musíme přiznat, bylo oproti minulým zápasům milé zlepšení. Paráda ale končila spolu s přiblížením se na dostřel k soupeřově brance, kde byli nasáčkovaní všichni soupeři, které mohla propálit jen pořádná pumelenice, a nebo je mohla překonat nějaká chytrá a rychlá akce. No a tedy nutno podotknout, že snad ještě horší to bylo při přiblížení se k naší brance, kdy jsme zhruba z 20 návštěv soupeře na naší polovině dostali 15 gólů.

Ve hře se objevila spousta vtipných momentů, u kterých nezbývalo, než se chytit za hlavu a dále to nekomentovat, protože to by fakt nepomohlo ničemu. Zmíním tedy momenty povedené – a to Vikyho Ronaldovku a Tondovu Zidanovku. A také několik přešlapovaček, otoček a dalších dovedností s míčem. K tomu budeme kluky motivovat i nadále (zejména proto, že když už se k pokusu kluci odhodlají, jsou v drtivé většině případů úspěšní) a pokusíme se zlepšit v činnostech, které nám zatím příliš nejdou. Což jsou jednoznačně cílené přihrávky do běhu (a s tím spojené naběhnutí), které dnes v naší hře ukrutně chyběly

Za týden nás čeká další dobrý zápas v Libiši a už teď se těším na to, že naši hru ještě vyšperkujeme.