05/12/2021

U11 vs FA Praha

FK Pšovka A – FA Praha 18:9 (5:3, 3:2, 4:2, 6:2)
Sestava: Jedlička – Sochor, Kotík, Kuzmyk, Bánovčin, Makarenko, Moudřík.
Branky: 6x Makarenko, 4x Moudřík, 4x Bánovčin, 2x Sochor, 2x Kuzmyk.

Dnes to byl trochu jiný zápas, než minulý týden. Soupeři byli výrazně pohyblivější a rychleji napadali naši rozehrávku, takže se nám ani zdaleka nedařilo rozehrávat s takovým přehledem, jako minule. Dokonce marně vzpomínám, zda se nám někdy opravdu podařila ze hry akce s rozehrávkou od brankáře přes obránce. Bylo to dáno jednoznačně také tím, že Jedla v brance zatím není na tenhle způsob rozehrávek úplně navyklý a ta nejistota z něj přímo prýští. Pár měsíců to bude trvat, ale potom to bude stát za to! 🙂 I na dalších hráčích, jako Koťas, Bany a částečně i Sochy, bylo jasně patrné, že se pomaličku blížíme ke stropu rychlosti, ve které dokážeme momentálně hrát. A ještě o kousek rychlejší a důraznější soupeř už by byl zřejmě nad naše síly.

Většinu gólů jsme dnes dokázali vstřelit buď z úspěšného napadání soupeřovy rozehrávky (protože soupeři byli v rozehrávce ještě méně jistí než my), nebo z rychlých útoků, které naši ofenzivní hráči řešili poměrně kvalitně. Pozitivní je, že již častěji dokážeme měnit způsob naší rozehrávky (dlouhá/krátká přihrávka) a méně se dostáváme do pasti stopadesáti neúspěšných rozehrávek nakrátko v řadě. A také je určitě potěšující, že naši kluci často dokázali zpracovat těžký vysoký míč – což je něco, co teď poměrně intenzivně trénujeme.

Nadále se budeme snažit vylepšovat úspěšnost v soubojích o míč – minimálně 3 obdržené góly vypadaly tak, že jim snad ani nechceme zabránit. Ať už to bylo nepřipraveností, nebo špatným postavením v souboji o míč. A zlepšovat chceme samozřejmě také kvalitu všech herních situací s míčem – rychlost a přesnost převzetí, kvalitní narážečka a další. A až se Kuzmič naučí pořádně vystřelit, bude to nejlepší střeďák ve střední Evropě. 🙂