26/08/2021

U11 vs FK Duchcov

Netradičního soupeře z velké dálky jsme přivítali ve čtvrtek na našem hřišti. Využili jsme toho, že kluci z Duchcova jsou ve Mšeně na soustředění a sehráli jsme pěkný zápas. Jelikož jsme měli k dispozici celkem 14 hráčů, pojali jsme to ještě stále hodně tréninkově a o volné chvilky jsme pilovali technické dovednosti, v nichž máme veliké rezervy. Vyhráli jsme cca 15:5, což ale není zdaleka tak důležité jako herní výkon našeho týmu.

A ten byl od začátku nesoustředěný. Samostatná příprava na zápas absolutně nezafungovala, což se také projevilo na kvalitě hry v první části (jak v zápase proti soupeři, tak vedle v zápase proti technickým dovednostem). Kluci se musí co nejrychleji naučit, že v každém tréninku i zápase musí věnovat 100 % svojí pozornosti hře – jenom tak se mohou zlepšovat. Ronaldovku si může každý vyzkoušet 50x, pokud se ale nesoustředí na ten důležitý bod, který se mu nedaří, tak ani 1000x nebude dost. A to stejné platí i pro herní dovednosti v zápase na všech herních pozicích.

Herně měla naše první sestava velkou převahu a druhá sestava hrála se soupeřem vyrovnaně. Individuálně vyčnívali Tonda s Dejvem, jejichž akce už často měly hlavu a patu. Ze druhé skupiny pak vyzdvihuji výkony Timiho a Fandy, jejichž hra se zlepšuje a tentokrát už tam bylo i několik akcí, ve kterých se objevila zajímavá práce s míčem. Obecně ale naše práce s míčem v rychlosti není u drtivé většiny týmu na dostačující úrovni (rozhodně ne na to, že chceme být jedním z nejlepších týmů v okrese), což se v zápasech naplno projevuje nevynucenými ztrátami míče a panickým řešením situací.