22/01/2022

U11 vs FK Pšovka U13

FK Pšovka U11 – FK Pšovka U13 2:13 (0:7, 1:3, 1:3)
Sestava: Sandu – Sochor, Kotík, Kuzmyk, Berkela, Pexa, Dau, Štětka, Makarenko.
Branky: 1x Berkela, 1x Makarenko

Pro nás výborný zápas, ve kterém jsme se učili zase něco úplně nového. V první třetině byl rozdíl opravdu velký, my jsme moc nevěděli co a jak a soupeři jsme při střílení nekladli příliš velký odpor. Od druhé třetiny se ale hra částečně vyrovnala, my jsme dokázali získávat víc míčů a občas jsme se dostali i do útoku.

Když nic jiného, tak si kluci opravdu pořádně zaběhali, protože hráli na velkém hřišti pouze s jedním střídajícím. Právě ale co se týče pohybu, tak jsme na tom nebyli moc dobře. Kvůli tomu, že jsme často nedokázali rychle naběhnout do správného místa, jsme nedali brankáři a obráncům šanci v klidu rozehrát. Kluci vzadu se tak dostávali pod tlak, se kterým si nedokázali příliš poradit. To se ale v průběhu zápasu jednoznačně zlepšovalo a v poslední třetině jsme dokázali od vlastní branky vyjíždět celkem slušně.

Nejvíc mi (dlouhodobě) chybí schopnost vydat ze sebe na hřišti všechny síly. To bohužel dost kluků vůbec neumí. Špatná byla zpočátku i naše odvaha jít do souboje o míč, to se ale postupně také zlepšovalo. Co se ale nezlepšilo, byla naše žalostná komunikace v průběhu zápasu. Prakticky vůbec jsme si nedokázali pomoct – povzbudit se, vynadat si, pomoct si, říct si kde kdo má být. To je velký problém, na kterém pořád pracujeme, ale evidentně pořád málo. Takže musíme ještě přidat, aby byly výsledky opravdu viditelné. No a při práci s míčem jsme se často nechávali míč odkrytý a nedokázali jej oplotit. Pro rychlejší soupeře pak bylo příliš snadné nám ho vzít a naše útoky tak končily mnohokrát (zbytečně!) velmi rychle.

Naopak výborný zápas odehráli Kolja a Tim, kteří svým pohybem dokázali zaměstnávat soupeře a brát jim míče. Také Tony a Kuzmič se dokázali výborně poprat se situací, kdy hráli proti o 2-3 roky starším a výrazně vyšším soupeřům. Obecně se mi líbilo to, co už jsem několikrát zmínil výše – tedy, že hra na konci zápasu vypadala v podání našich kluků o poznání lépe, než na jeho začátku. Určitě už budeme chtít hrát na velkém hřišti častěji, protože kluci už jsou ve věku, kdy částečně chápou, co to obnáší. A pro jejich vývoj je určitě dobré, aby se poprali zase s novými podmínkami.