04/09/2021

U11 vs Kralupy a Libiš

FK Pšovka A – FK Kralupy 1901 25:4 (4:2, 8:0, 5:0, 8:2)
Sestava: Pecka – Pexa, Páko, Dau, Kuzmyk, Sochor, Makarenko, Moudřík.
Branky: 5x Makarenko, 4x Dau, 4x Páko, 4x Kuzmyk, 3x Sochor, 2x Pexa, 2x Moudřík, 1x Pecka.

Jak to střízlivě zhodnotit. No… soupeř nás příliš neohrožoval a náš brankář se v brance spíše nudil. Byl to takový vynucený hluboký obranný blok, přes který jsme se mohli dostat buď chytrostí, nebo šikovností, nebo silou. Silou to od 2. čtvrtiny celkem šlo –  bylo tam několik gólů, kdy jsme míč důrazem do branky doslova dovezli. A to se rozhodně cení. Zároveň se nám taky povedla jedna akce, která by mohla sloužit jako ukázková, jak by asi měla vypadat výstavba hry – rychlé obehrání soupeře přes brankáře na volnou stranu a následně pohodová akce až do prázdné brány.

Celkově jsem ale doufal, že budeme přeci jenom o kousek lepší – hladovější, preciznější v práci s míčem, týmovější a hlavně častěji schopní sledovat dění na hřišti natolik, abychom se dostali ze skrumáže ven. Dnes to stačilo zejména díky tomu, že soupeř nebyl fyzicky na naší úrovni. Na konci sezóny ale určitě budeme chtít hrát ještě o třídu lepší fotbal.

FK Pšovka B – TJ Sokol Libiš 6:26 (2:3, 0:9, 1:6, 3:8)
Sestava: Tupý – Pexa, Nicek, Kotík, Šmucr, Tichota, Berkela, Štětka, Bánovčin.
Branky: 3x Kotík, 2x Bánovčin, 1x Nicek.

Doufal jsem, že výkony áčka i béčka budou kvalitativně podobné, ale ukázalo se, že to není možné. Soupeři jsme se jakž takž vyrovnali ve výstavbě hry, kdy jsme počáteční fázi útoku zpravidla dokázali řešit poměrně dobře – celkem v tomto směru fungovalo sbíhání útočníků pro míč. Jakmile ale došlo na ty důležité body – tedy souboje o míč (ať už rychlostní, nebo silové), byl soupeř o několik tříd lepší. Byli jsme bohužel totálně bojácní a celkově pohybově špatní. To stejné platí o připravenosti na hru. O nějakém střehovém postavení nemohla být řeč a naše reakce byly žalostné. Soupeři stříleli spousty gólů zcela bez boje a bez námahy – buď jsme úplně vyklidili pole, nebo jsme se (buď fyzickou nevybaveností, nebo nechutí srazit se se soupeřem) soubojů o míč účastnili pouze na oko.

Na jednu stranu je nutné říct, že Libiš byla určitě silnějším soupeřem, než byly ráno Kralupy.  Soupeři hráli moc pěkně, za to jednoznačně palec nahoru. Na druhou stranu je ale také nutné říct, že kvalita naší hry byla na starší přípravku velmi slabá a my musíme napnout síly, abychom již brzy předváděli úplně jiné výkony. Limitujícím faktorem jsou samozřejmě fyzické předpoklady. Někteří kluci z týmu mají viditelnou nadváhu a běžecky tak soupeřům nejsou schopni konkurovat. To však absolutně nesmí být výmluva. Kluci už si ve starší přípravce musí být vědomi toho, jaké jsou jejich silné a slabé stránky a podle toho ve hře využívat vhodná řešení.

Pochvala míří všem kluků za to, že nic nevzdali, a že se dokázali v průběhu zápasu zlepšovat. Nejlepší výkony podali Tom (první plnohodnotný zápas života v brance) a Ondra Šmucr, který ve druhé části zápasu ztratil ostych a jeho pohyb po hřišti už plus mínus začal připomínat to, kam se chceme dostat.