06/11/2021

U11 vs Nelahozeves a EMĚ

FK Pšovka A – TJ Dynamo Nelahozeves 13:8 (5:1, 2:1, 3:4, 3:2)
Sestava: Pecka, Sarkozi, Štětka, Makarenko, Bánovčin, Kuzmyk, Moudřík.
Branky: 3x Sarkozi, 3x Makarenko, 3x Bánovčin, 2x Štětka, 1x Kuzmyk, 1x vlastní

Poslední domácí zápas podzimní části sezóny jsme odehráli na bahňáku zvaném tréninkové hřiště. Zhodnotil bych to asi tak, že vyhrál méně slabý tým. Stále se nedokážeme odpíchnout od bojovnosti, nebojácnosti a hry tělem. Ke spoustě vysokých míčů se naši hráči bojácně otočili zády, spoustu soubojů jsme vůbec nepodstoupili. Spoustu míčů jsme odevzdali nedostatečnou komunikací. V tomto zápase jsme měli štěstí, že soupeř na tom obecně byl ještě o kousek hůř, než my. Žádná fotbalová hitparáda to bohužel ani z jedné strany nebyla.

Zápas nám vyhrál skvělý výkon Vikyho s Péťou v obraně. Tam jsme si dnes mohli být opravdu jistí, že to soupeř bude mít se vstřelením branky složité. Jak ve zmiňované bojovnosti a nebojácnosti, tak v rychlé práci s míčem ale máme obrovské nedostatky, které se budeme snažit tréninkem postupně odbourávat.

FK Pšovka B – TJ EMĚ Mělník 5:15 (1:3, 1:5, 2:4, 1:3)
Sestava: Tupý, Sarkozi, Berkela, Tichota, Rodr, Postl, Král, Šmucr.
Branky: 2x Berkela, 1x Tupý, 1x Postl, 1x Tichota.

Uhráli jsme o gól lepší výsledek, než v prvním zápase, což je v této sestavě skoro zázrak. Jsem rád, že to nebylo úplně beznadějné a na jednu bránu. Byl to od nás hodně začátečnický fotbal, ze kterého se v brance i v poli vymykal výborným a fotbalovým výkonem Dan. Tak nějak jsme se vesměs snažili bojovat, ale k nějakému týmovému fotbalovému výkonu to mělo daleko. K němu nám chybělo MNOHEM lepší ovládnutí balónu a alespoň základní ovládnutí pohybu po hřišti ve smyslu aktivity a aspoň nějakého nabíhání.

Kromě výkonu Dana stojí za zmínku Doktorova Ronaldovka a taky Koljovo nabíhání v úplně závěrečné fázi zápasu. Takhle kdyby to fungovalo po celý zápas, byl by dojem ze hry zcela jiný. My budeme dále pracovat hlavně na ovládnutí převzetí míče, ale také na tom, abychom se ničeho nebáli (a dokázali spolu při hře i komunikovat) a alespoň trochu tušili, jak se na hřišti pohybovat. Nakolik se nám to povedlo, to uvidíme zase v jarní části sezóny. 🙂