29/08/2021

U11 vs Pšovka U13 B

FK Pšovka U11 – FK Pšovka U13 B 7:10 (1:0, 2:5, 4:5)

Sestava: Pecka, Sandu – Sochor, Kotík, Kuzmyk, Moudřík, Pexa, Dau, Pastyřík, Páko, Štětka, Makarenko.

Branky: 4x Makarenko, 1x Pastyřík, 1x Páko, 1x Štětka.

Úvod zápasu se nám opět nepovedl, a to z důvodu mnoha pozdních příchodů. Pravidlo, že sraz je 40 minut před výkopem si budeme muset ještě párkrát zopakovat. Takže jsme se na veliké hřiště nemohli ani moc připravit, ale tentokrát byla paradoxně 1. třetina tou nejlepší. Bylo to dáno z velké části i tím, že jsme nijak neexperimentovali na pozicích a trenér zkušeným okem odhadl, v jakém složení to bude fungovat nejlépe. 🙂

No… na to, že 5 kluků hrálo ještě před prázdninama mladší přípravku, tak VELMI slušné. (Doufám, že se teď ty naše výkony nezačnou zhoršovat, ale že naopak budou lepší a lepší). Pod svoje možnosti hráli jen Kuzmič s Tonym, kteří byli na velkém hřišti trošičku ztracení (i z důvodu toho, že oba dohromady váží asi 40 kg a v soubojích se soupeřům nemohli rovnat) a budou potřebovat ještě pár zápasů k aklimatizaci. Jinak to byl oboustranně dobrý zápas s mnoha fotbalovými momenty. Velmi dobře nám po celý zápas šla rozehrávka od branky – mám za to, že jsme udělali snad jen jedinou chybu, ze které padl gól. Obránci i střeďáci tak nějak přirozeně plnili své úkoly a prostě to fungovalo. Velmi dobře hráli i hroťáci, kteří po celý zápas rychlostně proháněli soupeřovu obranu. A opravdu, úplně celkově jsem v takový výkon snad ani nedoufal. Takže pochvala!

Samozřejmě se ukázalo i několik bodů k okamžitému vylepšení.

1. Bránění a důraz v okolí vlastní branky (ve starší přípravce už NEEXISTUJE, že nevím, ze které strany bránit soupeře při rohu).
  2. Obecně bránění soupeře, který se mě snaží oběhnout (častokrát jsme nechali projít zcela bez boje, o bočním postavení nemohla být řeč).
  3. Využití prostoru na hřišti – první myšlenka po zisku míče (pokud jsem pod tlakem) MUSÍ být udržení míče přihrávkou do strany nebo zpět – nikoli nepřipravená kličkovaná prostředkem hřiště. Takto jsme mimochodem dostali mnohem víc gólů, než z chyb při rozehrávkách od branky.
  4. Obecně technická vybavenost všech hráčů, z toho plynoucí klidná práce s míčem a minimum ztrát. Čím méněkrát míč ztratím, tím méněkrát musím sprintem přes celé hřiště zpět. A tím víc sil mi pak zbývá na útočné akce.

Od příštího víkendu už začínají opravdové zápasy v dresech, v klasickém systému 5+1. Zápasy na větší hřiště si ale určitě budeme zkoušet pravidelně, jelikož je to pro kluky super zkušenost, díky které rozvíjejí zase trochu odlišné fotbalové dovednosti.