27/11/2021

U11 vs Tišice a Březiněves

TJ Sokol Tišice – FK Pšovka B 4:31 (0:7, 2:8, 1:9, 1:7)
Sestava: Pecka, Bánovčin, Štětka, Makarenko, Pexa, Šmucr, Tichota
Branky: 7x Bánovčin, 6x Makarenko, 6x Pecka, 4x Šmucr, 3x Štětka, 2x Pexa, 2x Tichota, 1x vlastní.

Cíl utkání byl jasný: 1) naučit se lépe chápat hru na pozici obránce a střeďáka (Fanda, Tim), 2) zautomatizovat si klidnou rozehrávku přes brankáře, s odskočením obránců a aktivitou střeďáka.

Ohledně obou bodů to bude ještě běh na delší trať, ale každopádně jsme na tom opravdu pracovali, vysvětlovali a zkoušeli. Rozehrávka se nám dařila z větší části – často se klukům podařilo v klidu rozehrát akci a dojít až před branku soupeře. Stálé a velké rezervy máme pořád v soubojovém chování při bránění, kdy je často příliš jednoduché překonat našeho bránícího hráče. A stejně tak je problémem jakýkoli vysoký míč v jakékoli situaci, kdy se většinově otáčíme zády a místo sebevědomého chování spíše vyklízíme pozice. To jsou dlouhodobé věci, kterým se snažíme stále věnovat a snad se postupně budeme zlepšovat.

Rozhodujícími hráči při našem vítězství dnes byli Bany, Tim a Berin, kteří dokázali většinu situací s míčem řešit dobře a fotbalově. U ostatních kluků se více střídaly povedené okamžiky s nepovedenými a bylo znát (zejména u Ondry, Jirky a Fandy), že ta jistota v práci s míčem ještě není taková, aby nebyli takzvanými „koncovými hráči“ (tzn. každá akce u nich skončí). 🙂

Myslím, že pro nás utkání splnilo účel. A doufám, že i pro soupeře, jehož tým tvořily z poloviny dívky. Nutno závěrem ještě podotknout, že celkový obraz hry byl mnohem vyrovnanější, než když jsme my byli v roli otloukánka proti áčku Neratovic.

TJ Březiněves – FK Pšovka A 5:13 (2:6, 1:1, 0:4, 2:2)
Sestava: Sochor, Pastyřík, Kotík, Makarenko, Moudřík, Kuzmyk, Berkela.
Branky: 4x Makarenko, 3x Berkela, 2x Pastyřík, 1x Kotík, 1x Kuzmyk, 1x Moudřík, 1x Sochor.

Tohle byla opravdu zimní liga se vším všudy – ani sníh nechyběl. Kluci se snad poprvé po zápase opravdu upřímně těšili do sprchy. 🙂 Herně to bylo dnes velmi dobré. Urostlí kluci z Březiněvsi, kteří nás na Poháru mládeže porazili, nám byli dobrým soupeřem, my jsme ale dnes byli lepší. Nevím, jak se nám to podařilo, ale v posledních týdnech je opravdu zřetelný posun naší hry od minipřípravky ke starší přípravce. A dnes to (možná i díky velmi těžkému zasněženému terénu, na kterém se kličkovat nedalo) sneslo měřítko zejména v tom, že jsme nenaráželi do soupeřů, ale drtivou většinu situací jsme řešili přihrávkou. A protože jsme měli slušný pohyb, tak obvykle bylo kam nahrávat, což je skvělé zjištění. Párkrát nás akorát vykolejilo, když soupeř vůbec nenapadal a nechal nám volnou cestu.

Samozřejmě tam byly technické nedostatky, ale za výkon, snahu a zaujetí si kluci zaslouží pochvalu. Párkrát dokázali předvést i skvělý návrat do obrany a pozitivem rozhodně je, že v sestavě nebyl žádný „slabý článek“, který by nedodržoval pokyny, nebo by nestačil úrovni hry. Však také všichni naši hráči vstřelili gól. Kluci tentokrát zvládli rovněž i prostřídání na pozici brankáře.