14/10/2021

U11 vs Velvary a Mšeno

FA Bohemians Velvary – FK Pšovka A 4:7 (1:1, 1:2, 1:2, 1:2)
Sestava: Sandu, Makarenko, Pexa, Kotík, Páko, Kuzmyk, Pastyřík, Dau.
Branky: 3x Makarenko, 2x Páko, 1x Kuzmyk, 1x Pexa.

Vítězstvíííí! 🙂 Asi po měsíci. Nutno říct, že oproti Libiši a Nelahozevsi, kdy jsme si zápasy prohráli vlastní nemohoucností, to tentokrát bylo úplně něco jiného. Soupeři (ač o rok až dva mladší) byli velmi dobří – ostatně stejně, jako v prvním vzájemném zápase. Tam se nám celkem dařilo se s tím poprat, a to zejména díky tomu, že jsme měli prostor. Dnešní hřiště bylo velikostně postaveno tak, že bylo opravdu velmi úzké, což vyústilo asi v 400 autových vhazování. A musíme si přiznat, že jsme v disciplíně „získej pro sebe vysoký míč letící do chumlu hráčů“ nebyli úplně úspěšní.

Na žádný fotbal neměl ani jeden z týmů potřebnou kvalitu… kromě úzkého hřiště hru ztěžoval ještě kluzký povrch popadaný listím. Fakt těžký. 😀 Na začátku to dlouho vypadalo, že se vůbec nevyhrabeme za půlku, protože jsme se proti naprosto agresivně napadajícímu soupeři snažili o jakýsi „postup s míčem“, nebo pomalé „přihrávky“. A dneska fakt nebylo výhodou mít míč na svých kopačkách a už vůbec ne na vlastní polovině hřiště. Postupem času a po několika poradách jsme dokázali naši hru zrychlit, a to jak v pohybu bez míče, tak ve hře s míčem. Párkrát se pak objevilo i seběhnutí a narážečka, takže ke konci zápasu to (v rámci možností) vypadalo celkem fotbalově.

Výsledek je tentokrát zkreslený na naši stranu, a to tím, že jsme dali minimálně 2 úplně laciné góly. Ale tak to holt někdy je a klukům výhru přeju. 🙂 Chybí nám bohužel gólový příspěvek od Tondy, který sice bojuje a pracuje pěkně s míčem… ale nedokáže se momentálně dostávat s míčem za soupeře a do gólových šancí. To se ale určitě během pár týdnů opět otočí. Velké zlepšení oproti minulému zápasu vykázal Timo, který opět zapnul na potřebnou rychlost a tím pádem se dokázal dostávat k míči jak v útoku, tak i v obraně (skluzík, kterým na poslední chvíli zmařil akci soupeře). Kapitánem se po dnešním zápase stal Páťa, který sice asi sám tuší, že rezervy jsou tam veliké, ale i přesto podal dnes spolehlivý výkon, kterým byl klukům oporou.

SK Mšeno – FK Pšovka B 14:6
Sestava: Sandu, Štětka, Tichota, Ikri, Berkela, Moudřík, Tyllner, Kupčo.
Branky: 2x Moudřík, 2x Tichota, 1x Štětka, 1x Kupčo.

Na zápase jsem pro zdravotní indispozici nebyl, ale pokud nám dal 12 ze 14 gólů jeden hráč, dovedu si asi představit, jak to probíhalo. 🙂 Chceme vychovávat samostatné, chytré a fotbalově kvalitní hráče. A budeme v tom muset ještě přidat.