31/10/2021

U11 vs Vysoká a Neratovice B

FK Vysoká – FK Pšovka B 5:19 (2:1, 1:8, 2:6, 0:4)
Sestava: Sarkozi, Pexa, Bánovčin, Berkela, Štětka, Šmucr, Rodr.
Branky: 5x Štětka, 5x Bánovčin, 3x Sarkozi, 2x Berkela, 2x Pexa, 2x Šmucr.

Snažíme se, snažíme se… a nejde to, nejde to. Dnes vyrazila k zápasu prakticky stejná sestava, která prohrála v Kralupech 0:30, což fakt není ve starší přípravce úplně normální. A i dnes se opět ukázalo, kde je zakopaný pes – zejména tedy v první čtvrtině, kterou jsme dokonce gólově prohráli (!). Začali jsme opět úplně nesoubojově, při útočení jsme se snažili soupeře bezkontaktně obíhat, při bránění jsme mu uhýbali z cesty a na vysoké míče jsme se otáčeli zadkem, jako by nás kontakt s míčem bezprostředně ohrožoval na životě. Bohužel, když tohle výrazně nezlepšíme, nebudeme se moct měřit nikdy s nikým, natož nedejbože někoho přehrát. A nebo dokonce hrát příští rok krajskou soutěž žáků.

Situace se změnila vysunutím Dana dopředu ve druhé čtvrtině. Dan několikrát prošel jako tank a ukázal tím i ostatním klukům, že soupeře lze mnohdy prostě přetlačit. A že i když ho nakonec nepřetlačím, tak aspoň nemá míč zadarmo, jako je tomu při naší bezsoubojové hře. Tímto momentem už se hra zlepšila, i ostatní si jakž takž uvědomili, co je potřeba dělat a hra začala mít alespoň nějaké základní parametry.

Pozitivní je, že kluci viděli, že dokážou alespoň někoho porazit. Negativní je, že náš nováček Tom, který je o hlavu menší než všichni ostatní a neumí ještě pořádně kličkovat, přihrávat, ani střílet, byl díky své bojovnosti opět platným členem týmu a rozhodně to nebylo tak, že by ho ostatní svým výkonem nějak táhli dopředu. Pro ostatní, kteří vesměs hrají fotbal už leta, to bohužel není dobrá vizitka…

FK Neratovice 2012 – FK Pšovka A 19:1 (6:0, 7:1, 6:0)
Sestava: Pecka, Sarkozi, Makarenko, Sochor, Dau, Kuzmyk, Moudřík.

Tohle byla opět trochu jiná liga – krásně to na vlastní kůži pocítil Dan, který se zúčastnil sobotního i nedělního zápasu. Tentokrát jsme si, narozdíl od zápasu proti neratovickému ročníku 2011, celkem pěkně zahráli. Bylo tam z naší strany hodně akcí s míčem pod tlakem soupeře – některé úspěšné a některé samozřejmě neúspěšné. Právě proto hodnotím zápas jednoznačně kladně – právě pod tlakem se mohou kluci zlepšovat.

Z těch věcí, které natrénovat lze, musíme ještě zrychlit a zkvalitnit naši práci s míčem – ať už první dotyk, razance přihrávky, nebo zpracování vysokého balónu. Ruku v ruce s tím jde výběr místa a nabídka pro míč, v tom jsme byli dost slabí. To samozřejmě trénujeme a budeme trénovat i nadále, stejně jako chování v osobních soubojích.

Výška skóre byla ale dána především jednoznačnou běžeckou převahou na straně soupeře, který nás dokázal přečíslovat ve všech částech hřiště. Naše samostatné úniky na branku vždy velmi brzy přestaly být samostatné. 🙂 Rozehrávku od branky soupeře jsme vůbec nestihli začít napadat, protože jsme tam zkrátka nedoběhli. Na druhé straně jsme byli naopak pod neustálý tlakem. Zkrátka jsme hráli celý zápas v podčíslení, což je samozřejmě skvělé pro vylepšování našich dovedností, ale už ne tak skvělé pro výsledné skóre. 🙂 S tímhle nevím, jestli se dá vůbec něco dělat… fyzické limity prostě existují a s těmi opravdu dobrými týmy se bohužel kvůli nim nemůžeme rovnat.