16/05/2021

U11 zpět na place!

Po dlouhé jsme konečně mohli nastoupit proti dalším manšaftům a otestovat náš fotbalový um. Jak jsme si vedli?

FK Pšovka – TJ Sokol Cítov U13 9:7 (4:7; 5:0)

Sestava: Sochor – Januška, Paděla, Nedvěd, Kettner, Kořenský, Janíček, Berkela, Stočes, Bánovčin, Plašil

Branky: 8x Plašil, 1x Stočes.

Opět jsme si zkusili systém 7+1, který většinu kluků čeká naostro od příští sezóny. Na to, že pro většinu týmu šlo o teprve druhý zápas na velké hřiště, byla předvedná hra celkem koukatelná. Větší prostor nám poskytoval mnohem více možností k překonání soupeře v útočné fázi. Zvlášť efektivní byly přihrávky do běhu na křídla nebo na Plášu na hrot, kde si kluci v rychlostích soubojích dokázali dobře se svými strážci poradit.

Ze začátku působilo naše rozestavení 2-4-1 dost chaoticky, zbytek týmu byl příliš daleko od obránců a tak jsme dostávali dost gólů z akcí 3 na 2, 2 na 2, 2 na 1. Nakonec se v dalších čtvrtinách ukázalo, že při lepší spolupráci obránců (zajišťování, křižování – zamysli se, jestli víš, co to je)  a výpomoci aspoň jednoho ze střeďáků se dá bránit protiútok celkem slušně, takže od celkem ofenzivního rozestavení zatím neprcháme :D. Na postu obránce se mi líbil výkon Janyse (Kuby), který dokázal dobře zastavovat útoky soupeře a odvracet nebezpečné dlouhé míče.

V útoku to bylo lepší, dokázali jsme se prosadit individálně i kombinačně. Vyzdvihnout musím Šťépův výkon ve středu zálohy, kde svým pohybem pokryl obrovský prostor a byl platný v útoku i obraně. Stejně tak Pláša si dokázal dobře poradit na hrotu a často se dostával do zakončení (a šancí bylo ještě na dalších 8 gólů :D). Jenom mě mrzí, že ostatní kluci (Kolja a Míla na křídlech, Bany, Šíma, Šťépa, Méďa ve středu) se do zakončení dostávali minimálně, a když už ano, tak střela nepředstavovala větší problém pro gólmana. Na tom musíme ještě zapracovat.

TJ Sokol Dolany – FK Pšovka 16:14 (11:2; 5:12)

Sestava: Sandu, Sebella, Pexa, Bánovčin, Plašil, Kettner, Sochor, Štětka, Schoř

Branky: Plašil 5x, Sochor 4x, Kettner 2x, Pexa, Schoř, Bánovčin

Jak napovídá výsledek, šlo o utkání dvou různých poločasů. První půlka byla tragická, nedá se to říct jinak. Obránci měli špatné postavení, aktivita při rozehrávce byla nulová, po zisku míče trvalo většinou tak 3-5 vteřin, než jsme o něj zase přišli. Výsledek: trapná hra, debakl. Ale kluci už to slyšeli na hřišti, tak už to nebudu víc pitvat.

Po výměně stran jsme začli být výrazně aktivnější v napadání a běhání, a tempo soupeře naopak pokleslo, došly síly. Výsledkem byla spousta šancí a celkem dobrý pocit ze hry, kluci se vrhli naplno do zápasu a bojovnost jim vydržela až do konce. Gólů ale mělo být ještě mnohem více, aspoň 15 střel šlo přímo do golmana. Vypadalo to, že vůbec nerozlišujeme, v jaké situaci a části hřiště se nacházíme – jestli jsem 5 m od brány sám před brankářem, nebo střílím z 15 metrů. Řešení bylo skoro vždy stejné – co největší rána nártem – do brankáře, do tyče, mimo. Na to už nejde říct „nevadí, stane se“, je to velká taktická chyba. Budeme intenzivně řešit o tréninky. Kdo chce být připraven, může už teď začít trénovat zakončení placírou  (po samostatném úniku, 2. dotekem po zpracování ve vápně,…) 😀

Speciální pochvalu mám pro Keťase, kterému se dobře dařilo na pozici střeďáka rozdávat míče – zvlášť ta točená nahrávka šajtlí do běhu byla exkluzivní, skoro jako ZDE

Těšíme se na další zápasy!