07/10/2020

Zápasová smršť 4.-10. 10.

TJ Sokol Cítov – FK Pšovka A 9:10 (0:4, 5:1, 1:3, 3:2)

Sestava: Sochor – Plašil, Nedvěd, Kořenský, Paděla, Kettner, Janíček, Tvrdík.

Branky: 4x Plašil 3x Janíček, Nedvěd, Kořenský, vlastní.

FC Mělník – FK Pšovka B 9:6 (0:1, 2:3, 2:1, 5:1)

Sestava: Roudnický, Pexa, Jindráček, Berkela, Štětka, Nicek, Kotík, Nguyen.

Branky: 4x Jindráček, Berkela, Štětka.

FC Lobkovice – FK Pšovka A 8:14 (3:4, 5:10)

Sestava: Sochor, Roudnický, Kettner, Janíček, Plašil, Kořenský, Paděla, Nedvěd.

Branky: 8x Plašil, 3x Nedvěd, Janíček, Paděla, Kettner.

TJ EMĚ Mělník – FK Pšovka B 13:5 (0:0, 3:1, 3:3, 7:1)

Sestava: Roudnický, Tvrdík, Kotík, Nicek, Štětka, Schoř, Nguyen, Berkela, Škrabánek.

Branky: 2x Tvrdík, 2x Schoř, Kotík.

FC Sokol Ovčáry – FK Pšovka C 7:9 (2:2, 2:4, 3:2, 0:1)

Sestava: Pexa, Horčic, Kučera, Tvrdík, Šuchman J., Pecka, Bánovčin, Stočes.

Branky: 2x Tvrdík, 2x Šuchman J., 2x Kučera, Bánovčin, Pexa, Pecka.

TJ Byšice – FK Pšovka C 14:7 (5:3, 9:4)

Sestava: Horčic, Pecka, Kučera, Kotík, Nicek, Škrabánek, Pecka, Nguyen, Stočes, Bánovčin.

Branky: 3x Kučera, 2x Nicek, 2x Bánovčin.

Turnaj Tišice

Soupeři: Tišice, Ovčáry, 2x Neratovice U11, 2x Neratovice U10.

Sestava „bílá“: Plašil, Páko D., Paděla, Kettner, Jindráček, Štětka, Dau.

Branky „bílá“: 7x Plašil, 3x Jindráček, Páko, Kettner.

Skóre „bílá“:  12:17, 4 vítěztví, 1 remíza, 2 porážky.

Sestava „žlutá“: Sochor, Janíček, Kořenský, Tvrdík, Berkela, Šuchman J., Schoř, Kuzmyk.

Branky „žlutá“: 5x Šuchman J., 2x Schoř, 2x Kuzmyk, Tvrdík, Janíček, Berkela.

Skóre „žlutá“: 12:17, 1 vítězství, 1 remíza, 5 porážek.

Hodnocení bude tentokrát souhrnné po odehrání všech zápasů 🙂

Uff, byl to náročný týden. Předně bych chtěl poděkovat všem dětem a rodičům, že se dokázali zorientovat v záplavě informací kde, kdy, kdo hraje a každý dorazil tam, kam měl. Do zápasů nastoupilo 25 dětí ze starší přípravky (a 2 z mladší), což je si myslím slušné číslo. Cenné pro mě bylo pozorování, jak si kluci dokáží poradit s „promíchanými“ týmy – jestli kluci „z áčka“ dokážou převzít zodpovědnost za výkon a být tahouny, a naopak jestli ostatní udělají maximum pro to, aby jim pomohli – např. maximální bojovností a zodpovědnou hrou na pozici. Z tohoto pohledu to bylo zklamání, někteří se nenechali vyhecovat mojimi pokyny, ale ani pokyny lepších spoluhráčů, kteří mohli být oprávněně naštvaní. Kluci jsou ve starší přípravce a vědí, jaký základ se po nich chce – bojovat, běhat, hrát na pozici, obsazovat, nabíhat, mluvit. To jsou věci, které v tomto věku zvládne do týdne opravdu každý, kdo o to má zájem. Pokud tam toto není, neslučuje se to bohužel se hrou za FK Pšovka.

A teď k fotbalu. Tady budeme muset udělat velký skok kupředu, ale ani ne tak dovednostní, jako spíš mentální. Kluci nebudou chváleni za věci, které se po nich chtěly na přelomu mini a mladší přípravky. Teď už si musí uvědomit, že fotbal není o ježdění s míčem do volného místa. Že můžou míč nakopout dopředu, když jsou pod velkým tlakem, a jít o něj bojovat. Že opravdu není jedno, jestli míč ztratí nebo ne. Že kličky nejsou cílem hry, ale jenom prostředek, který jim pomůže v určitých situacích. Že je potřeba hrál rychle a to i třeba na jeden až dva dotyky. Chvíli to asi bude boj, ale věřím tomu, že přes zimu to zvládneme ve všech týmech. Zatím se to dařilo klukům v áčku, kde už některé akce vypadali velmi pěkně – bylo tam zapojení všech hráčů, rychlá kombinace spojená s dobrým ovládáním míče, komunikace.

Závěrem bych chtěl připomenout, že máme natočených 95 videí s dovednostmi – odkaz v aktualitách. Těším se, až se na to kluci vrhnou, zvlášť když teď budeme mít volnější víkendový program. Pro hráče koncového ročníku přípravky by mnoho z nich mělo být jenom opáčko, ale určitě stojí za to si je projít všechny. (P. S.: Na jaře jsme měli podobnou výzvu. Na plnění dovedností se tenkrát vrhnul Méďa, který tomu věnoval spoustu času a posílal mi videa, dokud to nebylo dokonalé. A světe div se, nyní po půl roce se tyto dovednosti pravidelně objevují v zápasech a nepochybně vedou k tomu, že je teď jedním z nejlepších hráčů v našem týmu. Tak doufám, že máte motivaci :))