12/12/2021

Halový turnaj na mělnickém gymplu

V sobotu 11. 12. jsme v hale Gymnázia Jana Palacha uspořádali malý turnaj minipřípravek, kterého se zúčastnily vedle našich týmů družstva FK Kralupy 1901 a Sokola Libiš. Každý klub postavil 2 družstva (silnější / slabší) a zahráli jsme si každý s každým. První část turnaje proběhla systémem 3 + 0, hrálo se na dvou menších hřištích. Poté, co byla odehrána všechna utkání, jsme zkusili zapojit kluky do zápasů na házenkářské brány na větším hřišti, kdy se hrálo systémem 4 + 1, přičemž každý klub spojil své 2 týmy do jednoho.

Na tento turnaj jsme cíleně vybrali kluky z prostřední skupiny našeho hráčského kádru, co do aktuálního stupně sportovní vyspělosti. Doplnili jsme je jen o jednoho, dva hráče z naší nejsilnější skupiny. Fotbalová úroveň hráčů obou zbývajících klubů byla velmi podobná a když hráli silnější se silnějšími a slabší se slabšími, šlo o celkem vyrovnaná utkání.

Pokud bych měl hodnotit výkony jednotlivců, tak dobrý výkon předvedl Ondra, který patří mezi naše nejzkušenější hráče, a již tradiční bojovník Láďa. Pár dobrých věcí bylo vidět i u Tomáše a o ostatních lze říci, že přes občasné výpadky pozornosti nikdo z nich nebyl vyloženě mimo… Je třeba brát v potaz, že u zhruba poloviny těchto kluků šlo o teprve třetí, čtvrtou příležitost v zápasech. Přecejen bych ale vyzdvihl výkon jednoho hráče, a sice ten Davidův. Patří k našim vůbec nejmladším hráčům, jeho současné zlepšení je patrné v tréninku a bylo vidět i v těchto zápasech. Na turnaji se snažil o průniky s kličkou a při hře s brankářem čelil v bráně nebojácně několika celkem tvrdým střelám 😊