22/11/2021

Přáteláček s Libiší v hale

Na neděli 21. listopadu jsme měli naplánovaný „domácí“ turnaj minipřípravek z regionu. Bohužel kvůli nemocem a karanténám ze soupeřů přijeli jen fotbalisti Sokola Libiš, se kterými jsme se utkali nedávno na jejich hřišti. Z turnaje se tedy stal přátelák a během 1,5 hodiny v hale mělnického gymnázia měli všichni hráči možnost dosyta si zahrát.

Chtěli jsme zapojit kluky, kteří poctivě trénují a zatím nedostali moc příležitostí nastoupit v zápase… někteří nováčci vlastně ani jednu. Řekl bych, že až na jednu výjimku se všichni snažili hrát na míč, a to v útoku i obraně. Hra měla samozřejmě spoustu nedostatků, ale důležité bylo hlavně začít si zvykat na zápasová pravidla – rozehrávat auty a rohy, rozehrát od branky a po gólu, nechat soupeři první dotek po jeho rozehrávce a pak až napadat apod.

O výsledek jako vždy při podobných utkáních nešlo a já se domnívám, že si všichni zúčastnění zápas užili. Snad nebyl na delší dobu poslední…