07/11/2021

Přátelské utkání v Libiši

V sobotu 6. listopadu nám přálo počasí, a tak jsme venkovní přáteláček s TJ Sokol Libiš odehráli na hlavním hřišti. Oba týmy se musely vyrovnat s omluvenkami kvůli podzimním nachlazením a nemocem, a tak sešlo z původního plánu, že kluby postaví každý 2 družstva.

Zahráli jsme si systémem 4 + 1 na velké branky. Měli jsme tak možnost vyzkoušet si v praxi rozehrávku od branky, na kterou jsme se se zkušenějšími kluky začali zaměřovat v tréninku. Musím říct, že mi kluci udělali radost – drželi se trénovaného vzorce a míč se nám dařilo rychle dostávat do střední části hřiště. A ani potom, co nám to soupeř „přečetl“ a hráči Libiše začali naše kluky nabíhající do stran obsazovat, jsme míč při rozehrávce neztráceli. Nedostatkem bylo časté bezmyšlenkovité zbavování se míče – nakopnutí dopředu bez nějakého zjevného záměru. Někteří kluci, zejména ti méně zkušení, taky řeší situace na útočné polovině střelami z jakékoliv pozice, často ukvapeně, namísto snahy dovést míč co nejblíže k brance, když tu možnost mají a nejsou atakováni ze strany soupeře. Je ale třeba říct, že u kluků trénujících už více jak rok se tyto věci tolik neobjevují, takže chce to mít trpělivost😊 Celkově to byl od nás povedený zápas, vyhráli jsme výrazným rozdílem.