21/12/2021

Zavítali jsme na halový turnaj do České Lípy

Na poslední adventní neděli jsme si zajeli zahrát do Sportovní haly v České Lípě na turnaj pořádaný českolipskou Lokomotivou. Vedle nás dorazil tým Jiskry Mimoň a domácí postavili hned 3 družstva, dohromady se tedy zúčastnilo 5 týmů. Hrálo se zajímavým způsobem – souběžně se vždy hrály 2 desetiminutové zápasy, kdy jeden byl 3 proti 3 na 6 florbalových branek (čtvercové hřiště, každý tým brání 3 branky) a druhý byl 1:1 v kruhu vyhrazeném mantinely, se 4 brankami proti sobě (každý hráč brání 2 protilehlé brány, zatímco útočí na zbývající 2 protilehlé brány).

Náš tým si v jednotlivých zápasech počínal dobře. Skóre se nepočítalo, ale naši kluci měli v zápasech 3:3 vždy navrch. Až zápas s nejsilnějším týmem Lokomotivy nás opravdu prověřil, v něm jsme zvítězili jen o gól a šlo o velmi vyrovnané utkání. Ve hře na druhém hřišti vždy záleželo, na jakého konkrétního protihráče náš hráč v rámci svého střídání narazí… Naši zkušenější kluci zpravidla soupeřům nasázeli více gólů, než kolik obdrželi. U těch méně zkušených byl poměr vyhraných a prohraných soubojů zhruba vyrovnaný.

Zápasy na 6 branek byly zajímavé z pohledu té šířky hřiště. Fyzicky zdatní hráči, kteří mají navíc již základy fotbalového myšlení, měli v těchto podmínkách jasně navrch. Byli schopni v rychlosti si navést míč diagonálně přes celé hřiště ke zrovna volné brance a skórovat zblízka do prázdné, protože na výběr měli vždy minimálně jednu, ale často spíš dvě možnosti. Takto hrál třeba náš Thomas. Hra 1:1 v kruhovém „ringu“ zase přinášela nutnost rychle přepínat z útoku do obrany. Hráč dal gól, protihráč míč vylovil z branky a okamžitě útočil na jednu z branek, které měl jen cca 5 metrů vzdálené od sebe. Volili jsme minutové až dvouminutové intervaly pro každého do hry zapojeného hráče a i tady se jako klíčová ukázala fyzická výdrž a chytrost. Chytrý hráč často jen od své branky naznačil střelu na jednu ze soupeřových branek, počkal na jeho obranný pohyb, otočil se s míčem o 90° a vystřelil na opačnou branku. Nutno ale přiznat, že naši kluci častěji uspěli proto, že to uhráli spíš fyzicky než chytrostí. 😉

Celkově se klukům i dorazivším rodičům turnaj líbil. Na konci kluci obdrželi medaile a diplomy, i něco sladkého na cestu domů.