11/10/2021

Turnaj na Meteoru Praha 9. 10. 2021

V sobotu 9. října jsme se zúčastnili dalšího turnaje pro předpřípravky, tentokrát na pražském Meteoru. Hrálo se na umělce za hezkého počasí a šlo o první kolo tzv. Podzimní fotbalové ligy v minikopané pro ročníky 2015 a 2016. Turnaj bude mít pokračování za 14 dní, kdy vyvrcholí druhým, závěrečným kolem.

Podzimní ligy se vedle nás účastní pražské týmy (domácí Meteor, Sparta, Slavia, Dukla, Třeboradice, Hovorčovice a Březiněves). Hraje se systémem 4 + 1 (tedy s brankářem), na branky 5 × 2 metry, který je typický pro kategorii mladší přípravky, a předpřípravky ho využívají méně. Zhruba polovina nominovaných kluků už s ním ale zkušenost má, takže nás to nijak nezaskočilo 😊

Bylo vidět, že některé týmy takto již běžně hrají v předpřípravce, zejména týmy Sparty a Slavie dobře zapojovaly do hry své brankáře, kteří byli plnohodnotnými pátými hráči v poli. Dokázali zaútočit, proniknout s míčem k soupeřově brance a zakončit či přihrát, vytvářet přečíslení. To je něco, z čeho bychom se chtěli poučit, a zejména na jaře, až začneme kluky připravovat na přechod do U9, tento prvek zapracovat do naší hry. Další typický rys hry o více hráčích u sedmiletých kluků, tedy časté chumly hráčů kolem míče, se hojně objevoval prakticky v každém zápase turnaje.

Pokud jde o výsledky, vedlo se nám dobře. Po dvou výhrách a jedné remíze (se Slavií) jsme postoupili do souboje o první čtyři místa. Narazili jsme na Spartu a sehráli s ní velmi pěkný zápas. Prohráli jsme, ale klukům patří dík za bojovnost a snahu. V našem posledním zápase s Třeboradicemi jsme uspěli, a tak jsme průběžně třetí. Nutno však přiznat, že nám velmi pomohlo účinkování Fandy Váni, pro nás rozdílového hráče, který je sice ročník 2015, ale působí již v U9, odkud jsme si ho vypůjčili.