24/10/2021

Turnaj na Meteoru Praha – druhé a závěrečné kolo

V sobotu 23. 10. jsme v Praze na Meteoru odehráli druhý hrací den turnaje, kterým tzv. Podzimní liga U7 vyvrcholila (systém turnaje popsán v článku z prvního hracího dne). Po prvním kole jsme figurovali na průběžném 3. místě, byli jsme tedy zvědaví, jak se nám povede turnaj dohrát tentokrát už bez Fandy Váni z U9, který pro nás byl v prvním kole rozdílovým hráčem.

První zápas ve skupině jsme sehráli se Slavií. Někteří kluci podali slušný výkon, jiní jakoby si ještě neuvědomovali, že turnaj už začal. Prohráli jsme, ne však velkým rozdílem a jako trenéři jsme si tento zápas zhodnotili pozitivně. Pak ale přišel zápas proti domácímu Meteoru, který se nám vůbec nepovedl. Naplno hrála stále jen zhruba polovina kluků, druhá polovina jakoby se pořád ještě nerozkoukala. Kvůli zbytečným chybám při rozehrávce od branky jsme dostali několik gólů a tento zápas pro nás skončil drtivou porážkou. Poslední zápas ve skupině proti Březiněvsi byl poměrně vyrovnaný, ale nakonec jsme opět prohráli. Většina kluků už byla ale naplno koncentrovaná a úroveň našeho výkonu se trochu zlepšila. Poslední místo ve skupině znamenalo účast v bojích o 5. až 8. místo v rámci druhého hracího dne.

Čekaly nás ještě dva zápasy o konečné umístění. V prvním z nich jsme se utkali s týmem Třeboradic a zvládli jsme ho. Myslím, že se nám před ním povedlo kluky namotivovat, kluci bojovali a snažili se konečně zvítězit. Povedlo se a tak jsme šli do zápasu o 5. místo. Opět jsme se střetli s Březiněvsí, zase to bylo vyrovnané střetnutí a Pšováci bojovali stejně jako v zápase s Třeboradicemi. Bohužel jsme chvíli před koncem dostali vyrovnávací gól a tak podle pravidel turnaje následovaly penalty. V nich jsme neuspěli a tak jsme skončili šestí.

Následovalo vyhlášení celkových výsledků, předávání pohárů týmům a medailí hráčům, jehož se zhostil starosta Městské části Praha 8. Po sečtení výsledků obou hracích dnů z toho pro Pšovku bylo nakonec pěkné 4. místo za týmy Sparty, Slavie a Meteoru.

Co si z této akce odnášíme? Zkusili jsme si hrát systémem 4 + 1 na brány 5 × 2 metry, s nímž většina našich hráčů ještě neměla zkušenost. Takto kluci budou pravidelně hrát až v U9, ale myslím si, že nebude naškodu občas takto hrát už v této sezóně. Kluci, alespoň tedy ti zkušenější, už teď takto hrát mohou, byť tedy je potřeba zapracovat na některých základních činnostech. Je třeba vysvětlit a potrénovat rozehrávku od brány a obecně i přihrávku na volného spoluhráče. S tím souvisí naběhnutí si do volného prostoru a řeknutí si o přihrávku, což jsou činnosti, ve kterých jsme přirozeně teprve na začátku. A taky bychom rádi měli více možností na brankářský post než jen Eliana – je důležité, aby se kluci v brance prostřídali a byli se schopni plnohodnotně zastoupit.

Celkově hodnotíme naši účast na Podzimní lize velmi pozitivně. Kluci měli možnost poměřit se s nejlepšími pražskými týmy, byť možná skutečnost, že si zahráli proti Spartě a Slavii, docení až časem, až trochu povyrostou. Myslím, že mnohem větší emoce to vzbudilo v nás trenérech a v rodičích, než v těch šestiletých klucích😊