03/10/2021

Turnaj v Kralupech

Turnaje pořádaného klubem FK Kralupy 1901 se zúčastnilo celkem 10 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po pěti. Hrálo se každý s každým, přičemž dále se již nepokračovalo, takže každý tým sehrál 4 dvacetiminutová utkání. Přitom v první skupině byly týmy s pokročilejšími fotbalisty, zatímco ve druhé skupině hráli méně zkušené děti. Pšováci postavili 2 týmy, Áčko se utkalo postupně s Áčkem domácího FK 1901, dále Áčkem kralupské Čechie, Vojkovicemi a posledním soupeřem byly Chvatěruby. Béčko sehrálo zápasy s Béčky obou kralupských klubů, s Kojeticemi a domácí klub do skupiny nasadil dokonce Céčko.

Ze vzájemného poměření účastníků turnaje vyšly oba naše týmy velmi dobře. Béčko ve své skupině dominovalo (nutno však říct, že nemělo stejně silné soupeře), Áčko sehrálo vyrovnané zápasy s kralupskými týmy, ve zbývajících dvou utkáních pak mělo jasně navrch. Důležitější však bylo, jak jsme se prezentovali – kluci z týmu A, které jsem měl možnost sledovat, se snažili hrát, s míčem příliš neotáleli a tlačili se k soupeřovým brankám (každý tým bránil 2 malé branky). Byly vidět změny směru při vedení míče, občas jednoduchá klička, sem tam i vydařená stahovačka. Kluci bojovali i směrem dozadu a poctivě bránili útočným pokusům soupeře. Na druhou stranu byly poměrně často k vidění zbytečné odkopy namísto snahy získat míč pro sebe, nebo třeba střely z přílišné dálky, kdy si šlo míč ve volném prostoru pokopnout o dost blíže brance a pak teprve zakončit… Máme tedy stále na čem pracovat:-)

Pro některé naše hráče to dnes byla v rámci U7 zápasová premiéra a mám radost, že se povedla. Těžíme z naší bohaté hráčské základny a příště vyzkoušíme zase další nováčky.