30/04/2022

U7: Jarní liga – turnaj č. 1

Na letošní jarní sezónu jsme rádi přijali pozvání pražského FK Meteor na jejich sérii turnajů s názvem Jarní liga pro hráče ročníku 2015. Na Meteoru ji pořádají každý rok, stejně jako tzv. Podzimní ligu, a zvou si na ni zpravidla pražské týmy. My jsme se dostali jako záskok na loňskou Podzimní ligu, kde jsme celkem uspěli (konečné 4. místo), a tak jsme dostali pozvánku i teď na jaře.

Jarní liga sestává ze čtyřech turnajů na hřišti s umělým povrchem, účastní se jí 8 týmů a po každém jednotlivém turnaji se zapíší body do celkové tabulky Ligy (1. místo = 8 bodů… 8. místo = 1 bod). Vyhlášení výsledků tak proběhne až po čtvrtém, tedy posledním turnaji série v červnu, kdy se sečtou body získané za všechna kola Ligy.

V sobotu 30. dubna se uskutečnil první z turnajů a my jsme do Prahy přijeli se sestavou Fanda, Thomas, Elian, Tonda, Ondra a Adam, tj. pouze s jedním hráčem na střídání. To se ukázalo jako málo – turnaj byl náročný, bylo teplo a ke konci už na klucích byla patrná únava. Hlavně Ondra, který dnes neměl svůj den, na konci sotva pletl nohama. Takže pro příště se z toho poučíme.

Ale zpět na začátek. První zápas jsme sehráli s týmem Loko Vltavín. Loko se během Jarní ligy prostřídá se Spartou, takže dvakrát se bude účastnit Loko a dvakrát Sparta. Pro nás to byl takový zápas na rozehřátí… výsledek jasný – 7:0. V dalším zápase jsme se utkali s domácím týmem Meteoru. Na podzim nás vyučili, tehdy to pro nás dopadlo výsledkem 2:8. To však dneska kluci nedopustili a zvítězili přesvědčivě 5:1. Začali jsme tušit, že by z toho mohlo být první místo po skupinové fázi, tak jsme se snažili kluky namotivovat na poslední zápas ve skupině – s Fotbalovou akademií. Na nedávném turnaji v Kolodějích jsme je celkem přejeli, ale tady nevypadali vůbec špatně. Sice prohráli s Meteorem, ale jen 3:4… dal se tedy čekat těžký zápas. Nakonec jsme vyhráli 3:1 a na toto vítězství jsme se celkem nadřeli.

Takže první místo po skupinách a teď o postup do bojů o „bednu“ proti druhému týmu ze sousední skupiny. Tím byla Admira. Tento zápas lze označit jednoznačně za nejtěžší z těch pěti, které jsme na turnaji odehráli. Soupeř se ujal vedení z trochu ojedinělé akce… na naší polovině toho za celý zápas moc nepředvedl, ale podařilo se mu vstřelit první gól. Naši kluci pak bez ustání bušili do jejich obrany, ale Admira měla opravdu výborného brankáře, který pochytal několik tutovek. Naštěstí jsme ale měli Fandu, který to vzal na sebe a dvěma góly strhnul vítězství na naši stranu.

Takže finále a souboj o první místo. A dnes podruhé s Meteorem, který jako druhý tým naší skupiny přehrál prvního ze skupiny sousední. Kluci už byli utahaní, ale žádné drama nepřipustili. Celkem v pohodě nasázeli 4 góly a soupeř na závěr za mohutného povzbuzování domácích fanoušků – rodičů už jen korigoval na konečných 4:1. Po prvním turnaji jsme tedy na špici 😊

A co jsme předvedli? Začnu výkonem brankářů – pustili celkem 4 góly, za žádný ale nemohli, v podstatě se nedaly chytat… Takže hodnocení rozhodně pozitivní. Ondra se nebál vyjet s míčem v situaci, kdy byli všichni obsazení a on neměl komu. Stejně tak Toník takovou situaci dvakrát, třikrát vyřešil chytrým výkopem za obránce, na který jsme navázali okamžitým útokem na soupeřovu bránu. Toník a Elian pak předvedli několik úspěšných zákroků proti tvrdým střelám. Rozehrávka od brány – dnes téměř bezchybná 👍 Jen je zatím potřeba kluky hlasitě upozorňovat, sami od sebe se občas nerozestaví a brankáři se nenabídnou. Přepínání do obrany také fungovalo, snad jen jednou za celou dobu nám utekl útočník a postupoval sám na branku (… ale nedal). V útoku jsme trochu dopláceli na nezvykle malé hřiště. Soupeři často stačilo vlastně jen zahustit prostor před vlastní brankou a naše útoky se o tuto hradbu rozbíjely. Kluci ale byli trpěliví a v každém zápase si nějaké skulinky našli. Thomas parádně rozehrával rohy, ale po hříchu jsme toho nedokázali využít. Tohle je něco, co si převezmeme do tréninku. No a pak nejde nezmínit výkon Fandy – dneska 9 gólů, nejčastěji na balónu, spousta kliček. Ale právě jemu asi vadilo to malé hřiště nejvíc… Pochvalu ale zaslouží samozřejmě všichni!!! 🙂

Po turnaji mě zastavila trenérka Admiry, aby nám pogratulovala. Prý tak vyspělý herní projev u minipřípravek ještě neviděla. Tak to potěšilo a za všechny můžu říct, že už se těšíme na další turnaj, který proběhne za 14 dní.