05/06/2022

U7: Jarní liga – turnaj č. 3

Pražská jarní turnajová série na Meteoru se přelila do své druhé poloviny a její v pořadí třetí turnaj se v sobotu 4. června kvůli nočnímu dešti přesunul na umělku. Přišli jsme tak o další možnost zahrát si na krásném přírodním trávníku historického stadionu v Libni. To nám ale tak nevadilo, starost nám dělal spíš fakt, že jsme do Prahy vyrazili jen se šesti hráči (tj. jedním na střídání), přičemž mělo být vedro. Dalo se tedy předpokládat, že ke konci turnaje budou kluci dost unavení, tak jsme se rozhodli rychle sestavu točit, aby měl každý hráč co možná nejvíc odpočinku. Nakonec nám pomohl i los turnaje, kdy jsme měli celkem dlouhé prostoje mezi zápasy a mohli mezi nimi regenerovat ve stínu. Sestava tedy byla Tom, Fanda, Adam, Ondra, Elian a Páťa a teď už pojďme k zápasům.

Od prvního zápasu ve skupině jsme si slibovali, že se kluci dobře rozehrají a nakopnou snadným vítězstvím. Vždyť nám nalosovali Fotbalovou akademii, kterou jsme letos jak tady na Jarní lize, tak v zápasech na turnaji v Kolodějích vždycky celkem přesvědčivě porazili. Opak byl ale pravdou. Žádné rychlé dva, tři góly v úvodu zápasu a pak pohoda… Zhruba v půlce zápasu stav 1:0, spousta ztrát míče po kličkách do hráčů, celkový neklid. Potom jeden světlý okamžik, kdy se Páťa dostal do úniku zhruba přes půlku hřiště a zakončení proti brankáři zvládnul! Soupeř ale nasadil jednoho o hlavu vyššího kluka, který nám dost zatápěl a kterému se podařilo snížit. Víc už se ale nestalo a tak jsme se protrápili k vítězství 2:1.

V dalším zápase jsme se utkali se Střešovicemi. Sledoval jsem jejich předchozí zápas a vůbec nevypadali špatně. Nasadili jsme na ně tedy do branky našeho nejzkušenějšího brankáře Eliana, pro jistotu 😉. Střešovičtí ale měli stejný problém jako my, ba ještě větší – do zápasu s námi měli jen 5 hráčů a nemohli střídat. Naši kluci se v tomto utkání konečně chytli a ke konci už unavené soupeře jsme přehráli 5:1.

V posledním zápase ve skupině proti nám nastoupil tým Třeboradic. V minulých kolech Jarní ligy jsme se s nimi neutkali, ale vím, že skončili v obou případech někde okolo 4. místa, takže jsem čekal těžký zápas. Jak se ale ukázalo, na tento turnaj přivezli trochu slabší sestavu. Přestože střídali celé čtveřice jako v hokeji a byli čerstvější než naši kluci, zvítězili jsme snadno 7:0.

Takže po skupině na prvním fleku a teď souboj se druhým týmem sousední skupiny, jímž byla Admira. Obloha se trochu zatáhla, takže už nepražilo slunce a pro fotbal se podmínky zlepšily. Na klucích se únava moc neprojevovala, snad jen Adam si častěji říkal o střídání. Zápas s Admirou jsme měli ve své režii a nepřipustili jsme žádné drama – 6:1.

Takže zase jako při našich dvou předešlých vystoupeních z toho bylo finále. Při neúčasti Sparty (která se v Jarní lize prostřídává s Loko Vltavín) se dalo očekávat, že do souboje o celkové první místo se probojuje domácí Meteor. To se potvrdilo a čekal nás nejtěžší zápas turnaje. Domácí povzbuzovaní publikem rodičů na nás vlétli a brzo vstřelili první branku. Postupně jsme ale začali přebírat otěže utkání a zanedlouho Ondra vyrovnal. Pak přišly tři naše góly v rychlém sledu (Tom, Páťa a Fanda) a zdálo se být rozhodnuto. Soupeř to ale nezabalil, naopak, dvěma brankami snížil na rozdíl jediného gólu a drama pokračovalo. Elian pak skvěle vychytal dvě nebo tři další šance Meteoru a v závěru jsme definitivně zápas zlomili na naši stranu gólem Fandy. Pěkný zápas, který snesl měřítko, jsme vyhráli 5:3 🙂.

V celkovém hodnocení Jarní ligy jsme si upevnili vedení a už se těšíme na poslední z turnajů série, který proběhne za týden. Po něm se budou vyhlašovat celkové výsledky a asi oprávněně živíme naději, že by z toho pro nás mohla být nějaká placka. Co se týče předvedené hry, určitě to nebylo úplně perfektní, ale celkově samozřejmě převládá spokojenost. Všichni kluci předvedli bojovný výkon, chodili do soubojů, nebáli se. Všichni do jednoho dneska dali aspoň jeden gól! Vypíchnul bych výkon Páti – neústupný a rychlý v soubojích, poctvě brání a své představení dnes korunoval dvěma důležitými góly. Elian nás podržel v klíčových momentech finále a přestože turnaj strávil z větší části v brance, tak dal i jeden gól, který bych ocenil asi nejvíc z celého turnaje. Šlo totiž o spolupráci s Tomem, který ho viděl ve výhodnějším postavení v brankovišti, než byl sám, a naservíroval mu gólovou přihrávku. Prostě paráda, takhle bychom si to představovali 😊. Velký kredit si samozřejmě zaslouží desetigólový Fanda, který útočí na cenu pro celkově nejlepšího střelce Jarní ligy 👍.

Pak už jsme si jen poslechli od trenéra Meteoru, jak to máme v okresním městě mimo Prahu snadné, když si posbíráme nejlepší kluky z vesnic okolo, zatímco oni mají v Praze o tři ulice vedle další klub a ve vedlejší čtvrti jsou taky dva kluby atd. a „perou“ se mezi sebou o děti. No, zatím to tak u nás není, ale nechal jsem ho u toho a jeli jsme domů 🙂.