11/06/2022

U7: Jarní liga – turnaj č. 4… Vítězství je doma!

11. června vyvrcholila Jarní liga Meteoru čtvrtým a posledním turnajem. Za krásného počasí se hrálo na perfektním travnatém hřišti před solidně zaplněnou starou dřevěnou tribunou libeňského stadionu. Početná fanouškovská návštěva se samozřejmě skládala především z rodičů a dalších rodinných příslušníků pražských hráčů, ale i my jsme mezi nimi měli své zástupce, kteří byli slyšet 🙂.

Na poslední turnaj jsme přijeli ve složení Tom, Toník, Adam, Elian, oba Ondrové a Páťa, který tentokrát navlékl kapitánskou pásku. Postrádali jsme tedy Fandu, našeho nejlepšího střelce a jednoho ze dvou tahových hráčů. Věděli jsme, že pokud dneska chceme uspět, budou muset pořádně zamakat všichni a nenechat vše na našem druhém tahounovi Tomovi. To se ale nedělo… rozhodně tedy ne ve všech zápasech 🤨.

První zápasy pro nás v minulých kolech byly většinou trápením. Nejinak tomu bylo tentokrát. Nastoupili jsme proti Fotbalové akademii a zdolali ji hubeným výsledkem 2:1. Vítězství se počítá, ale předvedená hra nás zklamala. Snad jen gól bojovníka Páti stojí za zmínku.

V druhém utkání, které následovalo v těsném sledu, jsme narazili na Admiru. Tento klub pokaždé přivezl jinak složený tým, jednou slabý, jindy silný… byli zkrátka takoví nevyzpytatelní. Tentokrát to ale byl ten první případ, přejeli jsme je 7:0 a jako trenéři jsme si mysleli, že toto snadné vítězství nás zase nakopne, jako posledně.

V posledním zápase ve skupině jsme měli Hovorčovice. Ve všech předchozích kolech nejslabší tým. Jejich remíza s FA ale dala tušit, že to s nimi nebude jednoduché utkání. A taky že nebylo. Dlouho, dlouho vyrovnaný stav, pak náš gól na 2:1, který ale nepřinesl uklidnění. Soupeř cítil, že naši kluci nejsou na koni, a bojoval až dokonce… což se jim nakonec vyplatilo. V poslední vteřině vstřelili vyrovnávací branku, takže konečný stav 2:2. Zaslouženě.

Nicméně dvě výhry a remíza pro nás znamenaly první místo ve skupině a výhodnější postavení do bojů o bednu. Pokud bychom skončili druzí, narazili bychom na Spartu… což by byla zcela jistě konečná. Takhle z toho byl boj s domácím Meteorem. Musím ale přiznat, že s přihlédnutím k naší dnešní formě a dosavadnímu nasazení kluků jsme si s Rendou velké šance nedávali ani proti vždy dobře hrajícímu Meteoru.

Zápas jsme začali přesně v duchu těchto našich černých předtuch – brzo jsme prohrávali 1:0. Do branky jsme nasadili Eliana, našeho nejlepšího gólmana, a ten se musel pořádně činit. Chytal, jak se dalo, a pomohla nám i tyčka. Naštěstí ale konečně pořádně zapnuli i ostatní kluci, kteří toho doposud moc nepředvedli, tj. Ondrové a Tonda. Spolu s makajícím Tomem (naší motorkou 🏍😀) a solidně hrajícími Adamem a Páťou do toho začli šlapat a skóre se postupně přelilo na 3:1 v náš prospěch. Soupeř pak ale za ohromného jásotu domácích příznivců snížil a drama pokračovalo. V jednom ze závarů na hranici pomyslného velkého vápna Meteoru byl zezadu skopnut Tom a rozhodčí zapískal pokutový kop. Z naší pozice nebylo patrné, jestli už to bylo ve vápně… bez lajn se to těžko posuzuje. I trenér Meteoru ale potvrdil, že penalta je nařízená správně (Respekt! 👍). K jejímu zahrávání se postavil náš ranař Toník a bombou pod víko nedal brankáři šanci. Konec zápasu už změnu skóre nepřinesl, a tak jsme po výsledku 4:2 i tentokrát, vzhledem k našemu dnešnímu rozpoložení trochu překvapivě, postoupili do finále.

A když hraje na turnaji Sparta, tak si můžete být jisti, že bude ve finále 🙂. V druhém kole série jsme se s ní také utkali ve finále a dnes to bylo jak přes kopírák. Stejně jako minule jsme kluky nabádali, ať to nezabalí, dostanou-li dva, tři rychlé góly. Opět se to stalo a opět jsme to nezabalili. Snížení na 2:3, několik promarněných pološancí (třikrát boční síť) a úder Sparty v závěru. Přes naše vzedmutí v prostřední části zápasu se kvalita Sparťánků projevila a nakonec zaslouženě vyhráli 5:2.

Pak už jsme jen čekali na vyhlášení vítězů. A čekali jsme až do samého závěru 😀. Vítězem Jarní ligy 2022 se totiž po dvou prvních a dvou druhých místech stala PŠOVKA!!! Kluci převzali zlaté medajle 🥇 a pohár 🏆 od starosty Městské části Praha 8, pořídili jsme společné fotky a pak už hurá do cukrárny (teda kavárny) na zaslouženou zmrzku 🍦 a dort 🎂, který pro nás připravila Elianova teta. Ještě jednou děkujeme 🙂.

A jak zhodnotit naše poslední vystoupení na Jarní lize po fotbalové stránce? No, zjištění, že bez Fandy jsme ne snad poloviční, ale řekl bych dvoutřetinoví, moc pozitivní není. Víc jsme spoléhali na Toníka, ale kvůli indispozici (kašel) dneska nebyl ve své kůži. S Tomem aspoň ukázali jeden pěkný signál, kdy Toníkovi jako gólmanovi Tom nalil balón z rohu, Tonda vypálil z půlky a brankář byl bez šance. Moc se nám líbil Páťa, po pravdě jsme vůbec netušili, co v něm máme za hráče. Dnes byl kapitánem a taky se tak po celou dobu choval 👍 Dal 3 góly, z toho jeden i ve finále. Adam slušně piloval lajnu, Ondrové když už nic, tak aspoň chvílemi bojovali. Elian opět skvělý v bráně, podržel nás proti Meteoru a zabránil gólům i proti Spartě. Absolutorium pak zaslouží Tom, který se vydal ze všech sil. Bránil, přihrával, střílel a jeho 9 vstřelených gólů hovoří za vše.

Z celkového pohledu hodnotím naše vystoupení na Jarní lize vysoce pozitivně (aby ne, když jsme ji vyhráli 😊) a na všechny kluky, kteří se do jednotlivých turnajů zapojili, jsem hrdý 💪.