06/04/2022

U7: Přátelák s EMĚ U9

Ve středu 6. dubna jsme si střihli přátelský zápas s EMĚ, který jsme pojali jako přípravu na zápasy okresního přeboru kategorie U9. Ty nám začínají už v sobotu 9. dubna a s tímto týmem se v jarní sezóně utkáme i ve dvou mistrácích. Pro nás to tedy byla cenná zkouška a zjištění, zda s týmy vesměs starších kluků budeme schopni hrát aspoň trochu vyrovnané zápasy.

Vyzkoušeli jsme všechny kluky z U7, které chceme na OP U9 brát, až na Toníka, který je nemocný. A musím říct, že se nám oběma trenérům všichni moc líbili. Nebáli se hrát do těla a to měl soupeř zhruba tři čtyři hráče o hlavu větší. Řekněme, že tak půlka našich kluků se těmto starším a větším protihráčům vyrovnala i sprintersky. Co do fotbalovosti jsme na tom byli o něco lépe. V našem podání byly vidět kličky, stahovačky, přihrávky (zejména od Thomase) a to dokonce – v naší hře zcela poprvé!!! – i průnikové přihrávky za obranu 👏.

Co nás ale trochu pálí, je post brankáře. Máme Eliana, kterému to v brance opravdu jde, ale chytat se mu moc nechce… střílet góly ho baví víc (což se mu není co divit 🙂). Další kluci, které v brance točíme, na takové úrovni nejsou, a hlavně, chytání je taky moc nebaví. V tomto směru máme tedy o čem přemýšlet.

Suma sumárum, sehráli jsme tři dvacetiminutovky s celkovým skóre 12:9 pro nás. Nutno dodat, že branek z naší strany mohlo být o dost víc, ale soupeř měl velmi dobrého brankáře.

Přípravu lze tedy hodnotit jako podařenou a už se těšíme na první mistrák 😊.