17/05/2022

U7: Přátelák v Řepíně

V úterý 17. května odpoledne jsme si zajeli zakopat do Řepína. Podle slov jejich trenéra mají zhruba poloviční kádr oproti nám a přestože ještě před týdnem to vypadalo s předpokládanou účastí dobře, nakonec se proti nám sešlo jen 5 kluků. Předem jsme si domluvili zápas ve formátu 4 + 1 na velké brány, a tak, protože jsme soupeře nechtěli nechat hrát jen v pěti bez možnosti střídání, jsme jim půjčili jednoho našeho hráče. A protože jsme s sebou přivezli mj. Ondru a Eliana, kluky nastupující v naší nejsilnější sestavě, rozhodli jsme se půjčit Řepínu Ondru na první polovinu zápasu a Élu na druhou.

Do zápasu jsme tedy nastoupili v sestavě: Teo, Tom, Dáda, Víťa, Míša, Tobík a Elian / Ondra. Sehráli jsme celkem 4 zhruba desetiminutové čtvrtiny, během nichž padlo do obou branek spousta gólů. Skóre nikdo nepočítal, to nebylo podstatné. Hlavně nás zajímalo, jak k zápasu přistoupí každý jednotlivý hráč a jak se mu bude nebo nebude dařit uplatňovat věci, které kluky učíme v tréninku. Pěkné momenty jsem zaznamenal u Toma, který už dokáže míč podržet u nohy a úspěšně provést kličku. Ze skrumáže se mu několikrát podařilo vyvézt míč do volného prostoru. Snažil se Dáda, který dobře útočil na míč a jednou či dvakrát ho dobře zatáhl podél postranní čáry. Teo předvedl v poli svůj standard a docela se mu dařilo v brance. Pokud se nepletu, pro Víťu, Míšu a Tobíka byl toto první zápas na velké branky v systému s brankářem… Všichni tři se snažili a Míša si dokonce na jednu čtvrtinu vyzkoušel i roli brankáře. Od Ondry a Eliana jsem čekal nadprůměrný výkon, což oba svou hrou a přístupem potvrdili. Pokud tihle dva hrají na tréninku proti sobě, tak přestože jsou dobří kamarádi, nic si navzájem nedarují. Dnes to platilo dvojnásob – protože byli nejčastěji na míči, byl zápas plný jejich soubojů, do kterých šli vždy na 100%.

Po závěrečném hvizdu jsme si ještě dali penalty, společně s řepínskými kluky zatleskali všem fandícím rodičům a jelo se domů 🙂.