27/03/2022

U7: Přátelák v Roudnici

V neděli 27. března jsme zavítali na venkovní přátelské utkání do Roudnice nad Labem, kde jsme si zahráli se stejně starými kluky místního SK. Na umělce jsme si kopli na dvou hřištích – větší z nich bylo připraveno na zápasy 4:4 s brankáři v brankách 5×2 metry, menší pak na 3:3 bez brankářů s dvakrát dvěma malými brankami.

Na větším hřišti jsme nastoupili v sestavě Thomas, Elian, Adam, Toník a Láďík. Později se přidal i Ondra H., kterého jsme po nemoci měli v plánu pošetřit, ale bylo mu líto, že nehraje, a chtěl si aspoň zachytat v brance. Sehráli jsme tři zhruba dvacetiminutové třetiny a nutno říci, že soupeř nás moc neprověřil. Kluci mu za celou dobu povolili jen 4 góly, zatímco do jeho sítě jich nasypali hodně přes dvacet. Náš tým vedl trenér Renda a jakmile mu došlo, jaký bude mít utkání průběh, začal kluky nabádat k přihrávkám. To je něco, co zatím cíleně netrénujeme a k čemu se chceme v tréninku teprve dostat. Tento zápas se ale ukázal být vhodnou příležitostí si to vyzkoušet a je třeba uznat, že v řadě případů se to vedlo. Jednou či dvakrát jsem dokonce zanamenal kombinaci brankář → zadní útočník → přední útočník s minimálním počtem doteků, kdy přední útočník vysunutý přihrávkou vpřed pak peláší zcela sám na soupeřovu branku. To se v této věkové kategorii opravdu moc nevidí 🙂

Na menším hřišti hráli Ondra Č., Teo, Dáda a Míla. Kluci, kteří nastoupili proti nám, byli fotbalově na nižší úrovni a pro jednoho nebo dva z nich to prý byl úplně první zápas. Tady není moc o čem psát, výsledkem byl ještě výraznější rozdíl v počtu vstřelených branek, než na větším hřišti. Přesto si ale myslím, že toto utkání pro nás mělo smysl. Všichni kluci si zastříleli a dali množství gólů. Nabádal jsem je k co nejdelšímu vedení míče před střelou na branku (nestřílej zbytečně z takové dálky, když můžeš ještě udělat dalších 10 kroků k brance), což postupně začali plnit. Snažili se o jednoduché kličky, viděl jsem ale i pěknou stahovačku v podání Míly. Největší radost jsem pak měl z perfektního prostorového vnímání u všech čtyřech, kdy při útočení téměr vždy správně zamířili k méně bráněné brance (= zvolili jednodušší variantu útoku), příp. z chumlu před jednou brankou některý z kluků vyvezl míč před druhou – volnou branku a zakončil.

Příště už nás čeká první mistrák za Céčko v okresním přeboru U9 a formu si do něho z posledních zápasů neseme slušnou. Uvidíme tedy, co nám konfrontace s o rok, o dva staršími dětmi přinese 😉