29/05/2022

U9: FK Pšovka „C“ – Fotbal Neratovice-Byškovice „C“

Pšovka C – Neratovice C 33:4. Sestava: Beskleynyy, Lunzar, Beneš, Kalabus, Wsol, Černý, Čermák.

Sobotní zápas céček uzavřel neúspěšný výjezd týmů neratovického klubu na Mělník 😉. Z předchozích třech zápasů s našimi týmy zvítězilo nejtěsnějším rozdílem jednoho gólu pouze áčko U9 proti našemu áčku ve stejné kategorii, jinak jak zápas áček U11, tak zápas béček U9 skončily vítězstvím Pšovky. Neratovičtí nasazují za céčko pouze kluky ročníku 2015, zatímco my naše céčko „mícháme“ z 2014ek a 2015ek, navíc z mladších kluků vybíráme ty nejpokročilejší, takže se už před zápasem dalo tušit, kdo bude tahat za kratší konec.

Průběh zápasu jen potvrdil to, co jsme čekali. Do sítě Neratovických padal jeden gól za druhým a když už se soupeř dostal do útoku, šanci mu většinou zhatil buď vracející se bránící hráč nebo náš dobře chytající brankář David. Rozdíl byl jak v rychlosti a celkovém fyzickém výkonu hráčů obou týmů, tak ve fotbalových schopnostech jako vyvezení míče z chumlu, kličkování, střelba.

Někteří kluci už během hry používají přihrávky, což je skvělé. Koneckonců přihrávky jsme v průběhu jara napevno zařadili do skladby tréninků. Čeho si však v posledních zápasech všímám, je fakt, že hlad po vstřelení gólu stále převládá před ochotou přihrát spoluhráči ve výhodnější pozici před brankou. Dostanou-li se naši hráči na dostřel branky, tak přestože se jim nabízí zcela volný spoluhráč, který by případnou přihrávku bez problémů proměnil v jednoduchý gól do odkryté brány, raději vytřelí přes jednoho, dva hráče, nebo ostrého úhlu a podobně. Je to ale asi zatím v jejich věku přirozené, proto v tomto ohledu nebudeme tlačit na pilu. Budeme kluky upozorňovat na další možnosti, které v takové situaci mají, ale pokud budou dál „hrát na sebe“, kárat je za to nebudeme. Věřím, že ta chuť přihrát do vyložené šance přijde při pravidelném tréninku a vysvětlování / připomínání časem sama 🙂.