06/06/2022

U9: TJ EMĚ Mělník – FKP „C“

EMĚ – Pšovka C 5:10. Sestava: Stehlík, Běhounek, Husák, Hrdlička, Šišaj, Mráz

V neděli 5. června jsme si na hřišti u Rasovny zahráli mistrák s domácím EMĚ, tedy s týmem, se kterým jsme se letos na jaře utkali už několikrát. Ať už v přátelácích, na turnaji nebo prvním mistrovském utkání. Na toto derby jsme tentokrát nasadili značně kombinovanou sestavu – z U9 jsme měli jen Tomáše S. (béčko hrálo souběžně v Ovčárech) a pokud jde o U7, nechali jsme odpočívat kluky, kteří byli o den dříve na turnaji v Praze (resp. z této sestavy jsme vzali jen Toma B. a Ondru), a nasadili Ládíka, Tea a Tomáše M. Pro dva posledně jmenované to byl jejich úplně první mistrák. Takže ne úplně nejsilnější sestava, zatímco soupeř měl tentokrát k dispozici dva, tři šikovné kluky, které jsem v předchozích střetnutích, myslím, ještě neviděl.

Hrál se vcelku vyrovnaný zápas plný soubojů, ve kterém však domácí postupně začali tahat za kratší konec. Boj to byl ale až do konce, za což jsem rád. Těch soubojů jeden na jednoho, odstavení tělem, pokrytí si míče před dotírajícím soupeřem tam bylo skutečně požehnaně, zápas měl zkrátka náboj.

Co bylo k vidění z pohledu individuálních výkonů? Konkrétně bych zmínil vystoupení Toma B., který po celý zápas neúnavně tahal míč po celém prostoru hřiště a často buď zakončoval sám, nebo se snažil připravit šanci spoluhráčům. Z mého pohledu nejhezčí akci zápasu má na svědomí také on, kdy zatáhl míč k soupeřově bráně, překonal několik protihráčů, navázal na sebe i gólmana a nahrál před prázdnou branku do volného prostoru, kam dobíhal nikým nebráněný Teo. Tomu už stačilo jen nastavit nohu a zasunout do prázdné 🙂. A nebyla to přihrávka na náhodu, Tom zvedl hlavu a nabíhajícího spoluhráče si všimnul.

Po zápase jsme si ještě kopli penalty a bylo vidět, že i v této herní činnosti se většina kluků zlepšila 👍