19/10/2019

AFK Lužec nad Vltavou – FK Pšovka B 11:3 (4:3)

AFK Lužec – FK Pšovka B 11:3 (2:1, 2:2, 2:0, 5:0)

Sestava: Nicek, Štětka, Horčic, Pexa, Bánovčin, Moudřík, Javůrek F.

Góly: Horčic, Pexa, Javůrek.

Dnes jsme po dlouhé době nastoupili proti silnému soupeři – většina soupeřových hráčů byla urostlá a rychlá a někteří uměli i poměrně slušně hrát s míčem. To byl oproti zápasům s Mělníkem či Mšenem opravdu velký rozdíl. Myslím, že naše áčko by sice vyhrálo, nebylo by to ale úplně v suchém triku. V tomto kontextu bylo velice zajímavé sledovat výkon našich kluků.

Ukázalo se, že by nebylo od věci, hrát proti podobně dobrým soupeřům víkend co víkend – a klidně víkend co víkend prohrávat. Konečně totiž byly po zásluze potrestány do očí bijící nedostatky našich hráčů. Ty se sice objevují v každém zápase, často se ale stane, že je soupeř nedokáže využít, a tak se vlastně v očích kluků vůbec nic neděje.

Tentokrát to ale tak jednoduše neprošlo: Nejsi připraven zabojovat o ztracený míč? Dostaneš gól. Nejsi schopen obsadit hráče před svojí brankou? Dostaneš gól. Nepomůžeš kamarádovi s míčem naběhnutím, nebo alespoň uvolněním prostoru? Možná nedostaneš gól, ale klidně 5 minut se nedokážeš vyhrabat od vlastní branky… Tentokrát se opravdu technické i taktické nedostatky našich kluků ukázaly v plné nahotě, za což jsem velmi, velmi rád. Bylo to výborné zrcadlo jako pro kluky, tak i pro trenéry.

Pochvalu za bojovnost a předvedení fotbalových dovedností zaslouží Filda, Péťa a Bany. Járovi gratulujeme k prvnímu životnímu gólu. Pokračujeme dál zejména ve zdokonalování herních dovedností našich kluků. Musíme si být svými dovednostmi natolik jistí, že právě proti nejlepším soupeřům předvedeme své nejlepší výkony!