25/09/2019

FC Mělník – FK Pšovka B 7:13 (3:7)

FC Mělník – FK Pšovka B 7:13 (0:3, 3:4, 1:1, 3:5)

Sestava: Berkela, Nicek, Pexa, Horčic, Štětka, Šuchman J., Šuchman V. + od 3. čtvrtiny Šrytr

Branky: 4x Berkela, 4x Nicek, 2x Štětka, 1x Pexa, 1x Šrytr, 1x Šuchman J.

Tak tohle bylo….. něco pro moje nervy. 🙂 Kluci narazili poprvé v této sezóně na soupeře úrovně začátečník. Tím rozhodně nechci kluky z FC Mělník shazovat, jejich hra ale byla stále na úrovni minipřípravky. Naše však bohužel v dlouhých pasážích hry také, a tak to byla celkově opravdu veliká bída s několika světlými momenty. A výsledkově tam byly ještě v poslední čtvrtině snad jenom 2 góly rozdílu. Bohužel jsme propásli šanci, aby se také od nás mohl soupeř občas něčemu přiučit. V naší hře totiž chyběly základy jako dodržování pozic, dodržování úkolů brankáře (mluvit, mluvit, mluvit), míření při střelách, chuť dostat se za soupeře a vstřelit gól (vyjádřena aktivitou při nabíhání i při útoku na míč, pokud ho měl zrovna soupeř), odvaha oklamat soupeře kličkou. Zejména Kolja s Nícou by takových zápasů potřebovali mnohem více k tomu, aby si uvědomili, že jsou dobří fotbalisti, a že pokud budou aktivní a nebojácní (což je ostatně základní cíl u všech našich hráčů), mohou se měřit i s mnohem lepšími soupeři.

Nakonec si ale odnáším ze zápasu poměrně dobrý dojem hned z několik důvodů:

• Fanda přestává hrát okopávanou a začíná hrát fotbal. Opakuji, začíná hrát fotbal!
  • Kluci fandili u penalt a měli radost ze vstřelených gólů i z úspěchů brankáře.
  • Každý hráč dokázal svůj výkon po zápase pěkně ohodnotit .
  • Kuba vstřelil ve svém prvním životním zápase hned první gól. Gratulujeme! 🙂

No nic, budeme dál trénovat a věřit, že na konci sezóny dokáže tato skupina fotbalistů předvádět o třídu lepší výkony než dne. Já jim rozhodně věřím! 🙂