19/05/2021

FC Mělník U11 – FK Pšovka U9 5:6

FC Mělník U11 – FK Pšovka U9 5:6 (1:1, 2:2, 2:3)
Sestava: Kotík, Nicek, Dau, Kuzmyk, Lechner, Javůrek, Kupčo, Jakeš.
Branky: 4x Javůrek, 1x Jakeš, 1x Dau

Dnes došlo k paradoxní situaci, kdy se náš ročník 2012 utkal s týmem, proti kterému jsem já odtrénoval svůj první zápas na Pšovce. Bylo to někdy v zimě roku 2016 a hrály proti sobě ročníky 2010. Tenkrát v minipřípravce jsme svůj první zápas prohráli 0:30. Dnes proti (z části) stejným klukům nastoupili naši o 2-3 roky mladší a my máme velkou radost, že pokrok v našem klubu je vidět. 🙂

Pokrok výsledkový sice vidět je, my ale budeme muset přidat také pokrok herní. Dnes jsem k předvedené hře (z obou stran) poměrně kritický – samo za sebe hovoří celkové skóre, které vypovídá o tom, že jsme moc povedených akcí neviděli. Rozdílovými hráči dnes byli Fíla, Tony a Kuzmič, kteří určitě byli třemi nejlepšími fotbalisty na hřišti. Ostatní hráči nedokázali řešit situace natolik fotbalově a pohotově, aby se dokázali dostat do střeleckých pozic, nebo alespoň za záda soupeřů. Někdy tam byl vidět i zbytečný respekt k soupeřům. Mrzí mě, že k vidění nebyly prakticky žádné kličky, které by mohly soupeře odlákat z cesty. Byly tam pěkné stahovačky a otočky, ty ale v plném běhu proti soupeři nefungují. Potom to opět sklouzlo k obíhání soupeřů pravou placírkou doleva, což je pro obránce k vyřešení ta nejjednodušší klička.

Vítězství nakonec hodnotím jako šťastné, protože jsme v posledních minutách nepředvedli vůli nedostat gól a přežili jsme spíše se štěstím. Chyběl nám ještě ten pravý „team spirit“, kdy se kluci povzbuzují a jsou naplno ponořeni do hry. To se pěkně ukázalo i v závěrečných penaltách. Co se týče komunikace, tak vyzdvihuji Fildu z pozice záložníka a Koťase z pozice brankáře. Suma sumárum, máme na čem pracovat… ale to my máme rádi! 🙂