08/10/2019

FK Pšovka A – FK Neratovice-Byškovice 7:13 (3:8)

FK Pšovka A – FK Neratovice-Byškovice 7:13 (2:4, 1:4, 2:1, 2:4)

Sestava: Štětka, Sochor, Nguyen, Páko, Kuzmyk, Pastyřík, F. Javůrek.

Branky: 2x Nguyen, 2x Sochor, 2x Páko, 1x Pastyřík

Tak tohle bylo rozhodně to nejlepší, co jsem od našich fotbalistů v téhle sezóně dosud viděl. Po víkendovém zápase proti neratovickému béčku nás teď čekal tvrdší oříšek. Snad úplně poprvé (dokonce co si tak vzpomínám za dobu působení u jakéhokoli pšoveckého týmu) kluci předvedli výkon 7/7 – tedy že žádný z hráčů nebyl slabým článkem ve smyslu nízkého zaujetí pro hru a slabé bojovnosti – a to proti týmu, který byl o kousek silnější, než ten náš. Dnes bylo opravdu vidět, že všichni hrají na maximu svých možností a s takovým týmem je pak radost pracovat! 🙂

Soupeři byli o kousek lepší prakticky ve všech činnostech až na zmíněnou bojovnost – v práci s míčem, rychlosti, řešení situací před brankou i činnosti brankáře. U nikoho z našich (až na Páťu, který také díky tomu už v našem týmu nepůsobí) se zatím nesešly fyzické předpoklady s fotbalovými dovednostmi, všichni ale, pokud budou pokračovat se stejným zaujetím jako dnes, mají velkou šanci na rychlé pokroky.

Vypíchnout bych chtěl výkon Dejva, který se od druhé čtvrtiny snažil hnát náš tým za vítězstvím nejen fotbalovým výkonem (který byl výborný), ale také hlasivkami. Po zápase pak dokonce rozeřval celou kabinu k pokřiku „Pšovka, to je válec,“ ačkoli jsme prohráli… 🙂 Líbil se mi taky výkon Fandy, který zvládl svůj první zápas za áčko velmi nebojácně, a ačkoli na spoluhráče ani protihráče zatím fotbalovými dovednostmi nedostačuje, byl svým zaujetím pro hru platným členem týmu!

Do dalších zápasů budeme chtít zlepšit zejména týmové vnímání hry u všech našich hráčů tak, aby kluci společně dokázali prožívat vítězné i prohrané zápasy.

Sportu zdar! 🙂