24/10/2019

FK Pšovka A – TJ Sokol Libiš A 10:13 (4:4)

FK Pšovka A – TJ Sokol Libiš A 10:13 (1:1, 3:3, 2:3, 4:6)

Sestava: Sochor, Nguyen, Nicek, Pastyřík, Dau, Kuzmyk.

Branky: 3x Nguyen, 3x Sochor, 3x Dau, 1x Kuzmyk.

Tohle byl zase úplně jiný zápas, než ty předchozí. Zaprvé, vše od počátku probíhalo katastrofálně – začalo to příchodem na hřiště, pokračovalo rozcvičkou a skončilo samotným zápasem. Výsledek mě netrápí vůbec (ačkoli to, že jsme nevyhráli ani jednu jedinou čtvrtinu považuji po průběhu hry skoro za neuvěřitelné), předvedená hra ale trochu ano.

Dneska se ukázalo, že většina našich kluků už si velmi dobře uvědomuje, jaké nároky má pozice obránce a opravdu jsme soupeři nenabízeli svou nepozorností příliš mnoho jednoduchých gólů (dobře, našly by se dva góly brankáře přes celé, jeden přímo z rohu a jeden břichem… ale to je vše v normě :)). Organizace a úspěšnost soupeře při bránění byla podstatně slabší, než ta naše, i přesto jsme ale dokázali vstřelit pouze tristních 10 branek. Důvodů to má spoustu (samozřejmě včetně skvělého brankáře soupeře), mám ale radost z toho, že jsme možná už překonali fázi, kdy jsme učili kluky bojovat a dodržovat své pozice, a teď budeme moci napnout svou snahu (u této skupiny hráčů) k fotbalovým dovednostem, jejichž nedostatek se dnes prokázal v plné nahotě. Je toho spousta, namátkou:

* kontrola prostoru při střele (míření) i při hře (kde je volný prostor?)

* lepší orientace a chytřejší pohyb na pozici útočníka

* využívání celé šířky i délky hřiště

* rychlost provedení všech operací s míčem, zejména příprava ke střele před brankou soupeře

* použití nohy, která je v dané situaci výhodnější