28/09/2019

FK Pšovka B – FC Mělník 18:9 (9:3)

FK Pšovka B – FC Mělník 18:9 (6:1, 3:2, 6:5, 3:1)

Sestava: Šrytr, Nguyen, Dau, Kuzmyk, Lechner, Horčic, Bánovčin, Kotík.

Branky: 6x Nguyen, 3x Bánovčin, 3x Kuzmyk, 3x Dau, 2x Kotík, 1x Šrytr

I druhý zápas proti FC Mělník jsme výsledkově zvládli, ačkoli se naše sestava výrazně obměnila (oba zápasy odehráli pouze Máca s Járou). Tentokrát to bylo herně o poznání lepší, k čemuž přispělo několik okolností: známý povrch, větší hrací plocha a větší sebevědomí (a částečně i dovednosti) našich hráčů.

Po celou dobu utkání to nebylo ideální, oproti středě se ale ve hře objevovalo mnohem více momentů, které by se daly označit za fotbal – přihrávky do volného místa, rychlá práce s míčem zakončená střelou, připravenost na akci soupeře (ačkoli někdy ne úplně chytrá), dodržování pozic. Naopak mi chyběla větší kreativita při práci s míčem (nikdo se neodhodlal k dosud neozkoušené kličce, jakou je třeba otočka, nebo Ronaldovka… zůstali jsme pouze u změny směru občas podpořené nějakou zpátečkou, což by ale na silnější soupeře nemuselo stačit).

Pochvaly jsem udělil tři, a to Guyimu za největší počet gólů v životě a zejména za to, že byl neustále připraven dorážet a pohybovat se v okolí branky – nikoli po rozích hřiště. Kuzmičovi za to, že byl velmi aktivní, i z pozice obránce nabíhal do útoku a kličkami se dokázal dostávat za záda soupeřů… jenom to míření při střele. 🙁 A konečně Banymu, jelikož jeho hra byla dnes mnohem rychlejší než obvykle a nedávala tak soupeři příliš šancí přiblížit se a pustit se do přestrkávačky. A jednou (jsem si skoro jistý) se Bany i opravdu s největší vervou pokoušel sebrat soupeři míč. Tak věřme, že jsem se nemýlil. 🙂

Celkově poměrně optimistické, rezervy jsou ale stále obrovské…