16/06/2021

FK Pšovka – FK Neratovice

(Tentokrát jsme bohužel nestíhali dělat zápisky, takže nemáme konečné výsledky… na prvním hřišti jsme vysoko prohráli 1. čtvrtinu a všechny ostatní byly vyrovnané. Na druhém hřišti jsme prohráli všechny čtvrtiny, ale nebylo to zas až tak beznadějné, jak jsem se na začátku obával.)

Hřiště 1: Kupčo, Moudřík, Kuzmyk, Dau, Pastyřík, Pecka, Běhounek R..

Co jsem viděl já, tak jsem spokojen. Máme to i natočené, takže se těším, co kamera ukáže. Já jsem viděl dobrou práci s míčem, dobrou komunikaci a hlavně POHYB a DŮRAZ, ve kterém jsme se soupeřům vyrovnali. Z toho pak plynou pěkné útočné akce. Pokud hraje 7 hráčů v týmu naplno, tak je prostě nemyslitelné, aby za 20 minut dostali 10 gólů. Když budeš makat, běhat a bojovat, tak ti těch 10 gólů nedá ani Barcelona, o tom jsem přesvědčený.

Musíme se pořád dokola učit, že fotbal je týmový sport. A že je prostě otázkou osobní hrdosti každého hráče, aby pomohl svému týmu nejvíce, jak umí. Někteří kluci pořád ještě nechápou, co to vlastně znamená. Že ten krásný pocit z vítězství (proti silnému soupeři) si prostě musíš vykoupit vyčerpáním a nějakou tou bolístkou. Mám ale pocit, že po tomhle zápase kluci dobrý pocit museli mít. 🙂

Hřiště 2: Tvrdíková, Šmucr, Postl, Tichota, Jakeš, Koniv, Masejtek.

Viděl jsem snahu o individuální práci s míčem (Jirkovy otočky, Vojtova Zidanovka, Kóňovy zpátečky, Ondrovy kličky), týmově se ale zatím nebylo od čeho odrazit a velmi nás tedy limitovala nezvládnutá technika kopu placírkou u poloviny týmu (Zuzka, Jirka, Kóňa, Masíčko, částečně Vojta Postl). Různě u toho padáme, kroutíme se a míč nakonec nikam nedojede. To musíme velmi rychle zlepšit (samozřejmě oběma nohama!)

Pochvala pro Vojtu Jakeše s Ondrou, kteří po celý zápas z pozice obránců drželi hru našeho týmu. Pokud by zvládli více pomáhat při hře i svým mladším spouhráčům (v rychosti vydat pokyn, kam má běžet), bylo by to super pro všechny. Úplně stejně platí věta o osobní hrdosti a zodpovědnosti hráče za celý tým. Pokud prostě jako útočník stojím na půlce a koukám, jak se moji obránci a brankář zoufal snaží zachránit situaci, tak je to prostě špatně a kluci se to od nás vždy velmi rychle dozví. Bohužel, někdy je to jako do dubu… 🙁