23/02/2020

FK Pšovka Mělník – TJ Sokol Záryby 12:12 (4:5)

FK Pšovka Mělník – TJ Sokol Záryby 12:12 (4:2, 1:3, 1:5, 6:2)

Sestava: Horčic, Sluka, Šrytr, Štětka, Pastyřík, Moudřík, Javůrek.

Góly: 6x Pastyřík, 2x Horčic, 2x Javůrek, 2x Moudřík.

Dnes k nám přijel velmi dobrý soupeř, v jehož jádru byli i kluci, kteří dokázali pracovat s míčem, nejen odkopávat. K vidění tak bylo i několik pěkných kliček, většinou ze strany soupeřů. Ačkoli se nám nakonec podařilo skóre dotáhnout, herně byli o něco lepší hosté ze Záryb. V prostředních čtvrtinách zejména kvůli neschopnosti našich brankářů dostat míč od vlastní branky. Což bylo samozřejmě částečně způsobeno nepochopením hry od našich brankářů, z velké části ale také slabou podporou od našich hráčů v poli.

Nelíbily se mi ani reakce na průběh hry. Nebyli jsme schopni reagovat na ztrátu míče a často ani na standardní situace jako autová vhazování. S míčem jsme rovněž předvedli jen velmi málo. Od nikoho z kluků jsme prakticky za celou dobu hry neviděli žádnou z kliček, které se učíme. Kdybychom na poslední chvíli nepovolali Tondu, prohráli bychom naprosto výrazným rozdílem, jelikož jeho zarputilost zkrátka platila na obou koncích hřiště. A to se mu ještě, z mého pohledu, s míčem poměrně výrazně nedařilo…

Pochvalu z našeho týmu si zaslouží Máca s Jardou, kteří se dnes dokázali alespoň o kousíček přiblížit výkonu, jaký bych očekával od hráče koncového ročníku mladší přípravky. Celkově ale nejsem spokojen ani s individuálními výkony, ani se zaujetím pro hru, zejména od hráčů, kteří právě odpočívali na střídačce. V tomhle musíme být mnohem důslednější – vtáhnout kluky do zápasu hned od začátku a nepovolit až do závěrečného hvizdu!