12/06/2021

FK Pšovka – SK Roudnice nad Labem 7:22

FK Pšovka  – SK Roudnice nad Labem 7:22 (2:5, 3:3, 1:7, 1:7)
Sestava: Pecka, Pastyřík, Moudřík, Kuzmyk, Postl, Ngapka, Tichota, Lechner.
Branky: 3x Pastyřík, 2x Kuzmyk, 1x Ngapka, 1x Tichota.

Tohle bylo velmi podobné, jako před týdnem ve Velvarech – neměli jsme šanci. Soupeř byl výrazně lepší ve všech činnostech, až na pozici brankáře. Výsledek 7:22 ještě nevypadá vizuálně tak hrozně, herně ale byl rozdíl ještě mnohem větší a od vyšší prohry nás zachránily pouze vynikající výkony našich brankářů Berina a Tondy.

Jako vždy, celé je to o pohybu, a v tom byl mezi oběma týmy takový rozdíl, že už snad ani větší být nemohl. Soupeři ve sprintu napadali, ve sprintu se vraceli… my jsme poklusávali okolo a báli jsme se, že nás někdo nakopne (což se nakonec samozřejmě stejně stalo, protože ono se to tak ve fotbale prostě děje) a tvářili se, jako by to byla ta nejvíc vyčerpávající činnost v našem životě. Kdyby bylo na zápase GPS měření, měli by soupeři čas strávený ve sprintu snad 10x vyšší. Nepřikládám to ani tak slabé fyzičce, jako spíš slabému zaujetí pro hru a slabému chápání hry. Mary, Vojta, Jirka ani Luky si v mnoha situacích prostě vůbec neuvědomili, že by měli někam běžet. A že by měli běžet rychle. (O pohybu v útočné fázi se vůbec bavit nemusíme…)

Na druhou stranu ale musíme říct, že půlka dnešního týmu hrála před pár týdny proti miminkům ze Mšena a ani tam neprokázala nějakou extrémní převahu… takže si přiznejme, že tohle bylo velké sousto a budou potřeba ještě leta tréninku, abychom vše dohnali. S Roudnicí se utkáváme často a vždy se jedná o vyrovnané zápasy, je ale vidět, že je to podmíněno účastí naší nejsilnější sestavy. My ale každopádně nevěšíme hlavy! Roudnickým gratulujeme k moc pěkné hře a sami se budeme zlepšovat tak, abychom se na tuhle úroveň taky dostali.

S tím, že jsme byli fotbalově horší, s tím se srovnám vcelku v pohodě. Nesrovnám se ale s tím, že jsme působili od začátku jako absolutní burani. Neomluvená absence, 3 pozdní příchody, neustálé zapomenuté věci (pití, chrániče, stulpny, uzel na kopačce), nezájem o hru ve chvíli, kdy jsem na střídačce, fňukání z milionu různých důvodů. Pro mě jasný signál, že po prázdninách v těchto základech zase totálně přitvrdím… protože to je právě ten základ, který máme dětem dát: zodpovědnost sám za sebe a za tým, odolnost, odhodlání, vůle. To přesně nám dnes chybělo a to mě totálně, ale totálně štve.