06/06/2020

Konečně prohra :)

FK Neratovice-Byškovice A – FK Pšovka Mělník 25:17 (8:6, 8:5, 3:4, 6:2)

Sestava: Sochor – Páko, Pastyřík, Kettner, Janíček, Nedvěd, Plašil, Kořenský

Branky: 9x Plašil, 3x Páko, 1x Pastyřík, 1x Kettner, 1x Janíček, 1x Nedvěd, 1x Kořenský.

Hodnocení trenéra Jirky:

Oba týmy vstoupily do utkání s velkou chutí, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou. Vedení v zápase se ovšem jako první ujali domácí . Netrvalo dlouho a nám se podařilo vyrovnat díky Plášovi, který těžil především ze své rychlosti a tvrdé střely . Podílel se tak na konečném výsledku devíti brankami . Netrvalo dlouho a my opět prohrávali . Takový byl průběh utkání první dvě čtvrtiny zápasu. Z našeho pohledu 6 : 8 a 5 : 8 , kdy jsme stále dotahovali gólovou ztrátu . Ve třetí čtvrtině jsme zlepšili pohyb a dokázali soupeře přetlačit v poměru 4 : 3 . Ve čtvrté čtvrtině se zápas v našem podání už spíše dohrával a herně a výsledkově to bylo znát . Čtvrtá čtvrtina 2 : 6 .

Domácí byli fotbalovější a měli větší zaujetí pro hru,což nám v určitých situacích chybělo . Například při obranné činnosti, kdy náš obránce u rohového praporku v souboji s útočníkem. Dokázali jsme se sice vrátit, což bylo hezké, ale místo toho abychom sledovali ostatní protihráče, stávali se kluci pozorovateli jak dopadne souboj kamaráda. Nedokázali zachytit náběh útočníka, potažmo míč který mířil před branku a byl z toho mnohdy míč v naší síti .
Zaujetí pro hru a nasazení se určitě nedá upřít Toníkovi. Bylo ho plné hřiště. Nebál se hrát, vybojoval spousty míčů, zkoušel různé klamačky a kličky. Jen Toníkovi chybělo větší štěstí v zakončení a gólů mohlo být víc ( 1 ). Stejně tak Dejv , který se také nebál hrát a měl tam několik pěkných uvolnění nebo nahrávek směrem k brance soupeře. Byly z toho tři vstřelené góly. Plášu jsem zmiňoval výše. U ostatních kluků mi chyběla větší odvaha hrát s míčem, nebát se jít do kličky, obejít protihráče nebo podržet balón, když je potřeba. Stávalo se, že jsme to řešili odkopem. Přitom bychom to tak řešit nemuseli. Větší odvahu Jirko, Šťépo, Méďo, Šimi. STÁLE SE TO UČÍME . Bylo vidět, že když jsme si víc dovolili a byli odvážní, tak hned jsme měli déle míč na svých kopačkách a vytvářeli si víc šancí. A hezké fotbalové šance a řešení jsme v utkání určitě měli. Jen jich může být daleko víc.
Utkání z celkového pohledu hodnotím kladně. Soupeř byl kvalitní a to mu nelze upřít.

FK Neratovice-Byškovice B – FK Pšovka Mělník 28:10 (7:3, 6:3, 10:3, 5:1)

Sestava: Horčic – Berkela, Nguyen, Kotík, Štětka, Bánovčin, Nicek, Kuzmyk.

Branky: 2x Nguyen, 2x Berkela, 2x Kotík, 2x Bánovčin, 1x Kuzmyk, 1x Štětka.

Konečně přišel zápas, ve kterém byl soupeř lepší, než my. Ne propastně, ale přeci. Zápas mnoha novinek, například poprvé v systému 5+1 a s házenými auty… což je ale prakticky úplně stejné, jako 4+1 s auty kopanými, takže zde problém nebyl. Poprvé v brance na plný úvazek s Jardou. To trochu problém (alespoň výsledkově) byl, nicméně celkově byl Jardův výkon velkým kladem tohoto zápasu. Ke konci už hrál vytažený vysoko v poli a jednou si dokonce naběhl na aut… skončilo to sice brankou v naší síti, jde ale o princip. Kdo se bojí, ten se nikdy nezlepší. Ke konci Jarda také předvel minimálně 3 velmi dobré zákroky proti střelám soupeře.

Celkově byli soupeři o trochu lepší jak v práci s míčem, tak v rychlosti a důrazu. Tím nechci říct, že bychom byli špatní, ale soupeři zkrátka byli ještě lepší. Co se nám vyloženě nedařilo, byly reakce před vlastní brankou (naopak před soupeřovou to z nějakého důvodu bylo poměrně dobré), celkové chování v soubojích o míč, nebo při bránění situací 1 v 1 a hlavně reakce ostatních hráčů ve chvílích, kdy jeden kamarád bojoval o míč. Často se totiž stávalo, že jeden bojoval a ostatní, místo aby zaujali výhodnou pozici pro pokračování akce, tak zamrzli a už pouze sledovali, jak to celé dopadne.

Pochvalu z našeho týmu zaslouží určitě Kolja, který byl prakticky po celou dobu zápasu skvěle připravený na hru. Tentokrát navíc, když už se dostal k míči, dokázal ho velmi dobře ovládat a vymyslet pěknou útočnou akci (včetně gólu pravačkou). Spoustu povedených momentů měli i ostatní (zmínil bych ještě Guyiho, který hrál určitě nejlepší zápas o konce karantény), u nich se ty světlé momenty ale častěji střídaly s těmi nepochopitelnými (typicky protlačovačka středem skrz 4 hráče).

Co mě trochu mrzí, byla odevzdanost a nezájem hráčů na střídačce ve chvílích, kdy jsme dostali více gólů v krátkém sledu za sebou. Na tom ještě musíme zapracovat. Dnešní soupeř byl totiž pro nás naprosto ideální a my se musíme naučit pracovat s tím, že ne vždy jsme my tím silnějším týmem (ačkoli na kila jsme dnes jednoznačně vyhráli)… 🙂