29/08/2020

FK Pšovka Mělník – SK Labský Kostelec 2:0 a 1:3
FK Pšovka Mělník – FC Sokol Ovčáry 5:2 a 3:2

Sestava: Šuchman V., Postl, Lechner, Jakeš, Kupčo, Hřebec, Koniv, Tyllner
Branky: 8x Jakeš, 5x Kupčo, 3x Lechner, 1x Postl.

Za mě to dnes bylo super fotbalové dopoledne, jelikož úplně všechny zápasy byly vyrovnané a nutily kluky k předvedení všech svých schopností. Pozitivní bylo také, že jsme hráli shodou náhod celou dobu na hřišti s menšími brankami, takže nebylo tak docela snadné vstřelit gól. Hned na úvod bych chtěl pochválit naše partnerské kluby z Tišic, Kostelce a Ovčár, v jejichž řadách už se také klubou zajímaví fotbalisté, kteří umí kličkovat s míčem a nehrají pouze odkopávanou a zakopávanou. 🙂

My jsme hlavní energii věnovali tomu, aby se kluci lépe zorientovali na svých herních pozicích. Zdaleka to není dokonalé, musím ale říct, že před týdnem na soustředění ještě půlka z nás neměla pojem o levé a pravé straně… takže zde je pokrok patrný, avšak zatím nikoli dostatečný. 🙂

Obecně mám pochvalu pro brankáře (včetně Míry a Mikyho, pro než to byla pozice, na které se dostali do hry vůbec nejlépe), kteří se všichni snažili vybíhat proti útočníkům a zároveň poměrně pěkně rozehrávali. Z rozehrávky brankáře jsme dostali jen minimum gólů, což v této věkové kategorii není úplně pravidlem. Naopak v obraně to tak slavné nebylo, což se ukázalo krásně v zápasech proti Ovčárům, které zakládaly útoky dlouhými výhozy. Zde jsem byl naštvaný zejména na Lukyho, u nějž po 2 letech hraní fotbalu očekávám, že si s touto situací poradí. Ostatní si také neporadili, a tak to byl jeden samostatný únik na naší branku za druhým… Co se týče pozice útočníků, tam se kluci snažili své pokyny dodržovat, ačkoli například Kóňa s tím měl taky velký problém a neustále se stahoval do předem připravených pozic. 🙂 Zde naopak pro Lukyho pochvala, jelikož po rychlém napadání brankáře dokázal vstřelit jednoduchý gól.

Co se týče práce s míčem, musíme se zaměřit v první řadě na používání obou nohou, což z této sestavy dokáže zatím pouze Ondra a částečně Jaky s Vojtou Postlem. Několikrát se nám ve hře objevil (zejména v nepovedeném 4. zápase) i přímý náraz do bránícího soupeře bez jakékoli snahy o změnu směru. To se nám stávat nesmí a budeme pracovat na tom, aby kluci dokázali najít volné místo a rychle se do něj dostat. V tomto věku už to někteří kluci samozřejmě dokážou i pomocí přihrávky, nabíhání je ale prvek, k jehož zvládnutí máme zatím opravdu hoooooodně daleko.

Celkově myslím, že se každý z našich kluků během dneška o kousek zlepšil, z čehož mám samozřejmě velikou radost. Každý má před sebou své vlastní cíle, které se pokusíme postupně naplňovat. Ze začátku to se mnou nebude mít nikdo jednoduché, věřím ale, že to bude stát za to! Těším se na další pokroky nás všech! 🙂