22/09/2019

Na první výhru nové sezóny čekáme i nadále

TJ Sokol Libiš A – FK Pšovka A 10:8 (4:1, 2:2, 2:2, 2:3)
Branky: 3x Sochor, 2x Pastyřík, 2x Nguyen, 1x Nicek

Pěkný zápas z obou stran, bylo to po většinu zápasu poměrně slušně koukatelné. Kvalitu naší hry pozvedla přítomnost Kuzmiče, který dokázal udržet pozornost po celý zápas, zvládl pozice obránce, útočníka i (opravdu velmi dobře) brankáře a přidal k tomu několik chytrých momentů. Celkově se nám poměrně dařilo s míčem u nohy – ať už šlo o kličky, nebo přihrávky do volného místa (pochvala pro Sochyho!). Katastrofálně se nám ale nedařilo v blízkosti soupeřovy branky, kde jsme v situaci sám proti brankáři častokrát nedokázali ani vystřelit. To bylo tristní, my se ale pokusíme poctivým tréninkem tuhle schopnost orientace v brankovém prostoru postupně vylepšovat. Co se týče hry do obrany, jsem obecně spokojen s tím, jak si kluci plnili své úkoly a (až na několik dost nepochopitelných výpadků pozornosti) jak bojovali. Vstřelených branek ale musí být v našich zápasech mnohem, mnohem víc!

TJ Sokol Libiš B – FK Pšovka B 18:12 (5:4, 6:2, 5:3, 2:3)
Branky: 4x Javůrek, 3x Štětka, 2x Bánovčin, 2x Šrytr, 1x Moudřík

Pokračovali jsme druhým zápasem, v němž svými schopnostmi vynikal Filda a jeden ze soupeřových hráčů. Stále bojujeme s tím, že Bany, Máca, Fanda ani Kuba se zkrátka některých soubojů o míč vůbec neúčastní (ačkoli ten je opravdu v jejich těsné blízkosti). A pokud se zúčastní, úspěšnost je opravdu velmi slabá. S míčem u nohy to bylo lepší – Filda si počínal výborně a v závěru zápasu dokonce přidal i moc pěknou přihrávku, Péťa se v průběhu hry zlepšoval, Fanda předvedl pár zpáteček, Máca se snažil o zajímavou práci s míčem, Bany se snažil hru zrychlit, aby k němu soupeři nestihli doběhnout a Kuba také předvedl akce s míčem. Mohl vstřelit i gól, ale zapomněl, že u střely je potřeba zamířit. Tak příště. 🙂

Celkově hodnotím oba zápasy velmi kladně. Jedeme dál a věřím, že se budou zlepšovat individuální schopnosti našich hráčů a tím samozřejmě i naše týmová hra.