11/09/2019

Ondrášovka Cup – 1. předkolo Teplice

FK Pšovka – Junior Chomutov 1:7 (Berkela)

FK Pšovka – FK Neratovice-Byškovice 0:10

FK Pšovka – SK Ervěnice-Jirkov 2:5 (Nguyen, Sochor)

FK Pšovka – SK Junior Teplice 0:5

FK Pšovka – FK Litoměřicko 6:6 (2x Sochor, 2x Pexa, Páko, Štětka)

Naši premiéru na Ondrášovka Cupu hodnotím vysoce pozitivně. Už nominací jsme dali najevo, že výsledky tentokrát nebudou tím nejdůležitějším, o co nám půjde. V našem týmu se objevilo hned 5 hráčů, kteří se v nominacích na loňské turnaje krajské úrovně neobjevovali… a také se stalo to, co jsme očekávali. Výkonnostní a výsledkový propad byl znatelný. Nicméně, i pro kluky, kteří na tuto výkonnostní úroveň prozatím nedostačují, to určitě byla zajímavá zkušenost a pro někoho možná i zajímavá motivace, co zlepšit, abychom se příště soupeřům vyrovnali lépe.

Pokud bych měl hodnotit samotné výkony… nejvíc mě mrzí, že kluci nedokážou nebo nechtějí bojovat naplno. Někteří nevědí, co to znamená, někteří nemají takové pohybové schopnosti, aby dokázali kopírovat soupeřův pohyb a sebrat mu míč. Druhého Tondu Pastyříka, který nezná jiný pohyb, než sprintem, prostě v týmu nemáme. Takže jsme soupeřům míč sebrali jen velmi zřídka. Naopak, při naší hře s míčem se objevovalo mnoho akcí, při kterých jsme odevzdali míč připravenému soupeři zkrátka tak, že jsme do něj narazili – on opravdu nemusel předvést vůbec nic. Vím, bylo tam i dost akcí, které se povedly, zrovna tyhle dvě věci ale nejsou otázkou umění, ale chtění. A proto by se v naší hře měly objevovat ve 100 % případů. Budeme s kluky pracovat i nadále na tom, aby všichni cítili zodpovědnost vůči týmu, a aby pochopili, že radost ze hry může přijít jedině skrz maximální úsilí.

Cíl byl splněn – kluci strávili čas pohromadě a bez rodičů. Po zápase se protáhli a vykoupali. Sami se starali o své věci. Užili si spoustu srandy v autě. Ulili se ze školy. Zahráli si fotbal. Pojmenovali své úspěchy i neúspěchy. 🙂

Mně nezbývá než věřit, že třeba právě tahle dnešní zkušenost povede k tomu, že bude doma trochu častěji slyšet „táto, půjdeme si kopat?“.