09/09/2020

Ondrášovka Cup výsledkově úspěšný!

FK Pšovka Mělník – Fotbalová akademie Praha 8:3
Branky: 4x Pastyřík, 2x Javůrek, 1x Dau, 1x Moudřík

FK Pšovka Mělník – SK Roudnice nad Labem 4:4
Branky: 2x Kuzmyk, 1x Pastyřík, 1x vlastní

FK Pšovka Mělník – TJ Sokol Stodůlky 3:6
Branky: 1x Pastyřík, 1x Tichota, 1x Dau

FK Pšovka Mělník – Football Talent Academy 5:4
Branky: 4x Pastyřík, 1x Kupčo

FK Pšovka Mělník – FA Bohemians Velvary 4:2
Branky: 3x Pastyřík, 1x Moudřík

Z našeho dnešního vystoupení nemám popravdě moc dobrý pocit. Sehráli jsme 5 zápasů, z nichž 4 byly velmi vyrovnané – to je pozitivní. Rozpačitý jsem z úrovně naší hry, která nebyla taková, jakou jsem v koutku duše očekával. Soupeři byli v průměru stejně rychlostně a fyzicky vybavení, jako my, a tak vyhrával ten připravenější, fotbalově dovednější, chytřejší. Z naší strany to byly bohužel v průběhu celého turnaje pouze fotbalové záblesky – jednotlivé povedené akce, které neměly návaznost v dalším průběhu hry. Zmínit musím „signál“ ze standardky v podání Tondy s Péťou, a taky jednu velmi povedenou přihrávkovou akci ze zápasu se Stodůlkami.

Výsledkově jsme byli zcela odkázáni na to, zda jsou právě na hřišti Viky s Tondou. Pochvalu má Ondra za zlepšení na pozici brankáře v průběhu turnaje – zatímco v prvním zápase byl jeho výkon strašidelný, v posledním utkání byl oporou týmu. Líbil se mi rovněž výkon Tonyho, který dokázal na své poměry dobře držet pozornost a prokazoval velmi dobrou práci s míčem. Celkově je určitě potěšující, že si kluci (ač jejich výkon nebyl fotbalově ideální) dobré výsledky zkrátka ubojovali.

Zapracovat musíme na rychlé práci s míčem pod tlakem soupeře, a to ve všech částech hřiště, samozřejmě včetně sledování okolního prostoru. Do očí bijící to tedy bylo zejména před soupeřovou brankou, kdy kluci často nedokázali volit účelné řešení. Stejně tak se nám proti dobře napadajícím soupeřům nedařila rozehrávka o brány, jelikož ještě nemáme zažitou pozici „střeďáka.“ Z mého pohledu největším problémem u kluků je stále dokola prakticky nulové zvládnutí pravidla „pomáhám kamarádům, jak nejvíc umím“. To obnáší oslavu gólu (alespoň plácnutí) a vzájemnou slovní podporu během zápasu – a to v momentech, kdy se daří, i v těch, kdy se nedaří vůbec. To nám zatím nejde (až na Tondu, který kluky podporuje prakticky stále) a je to velkou kaňkou na našich výkonech.

Největší slabinou našeho týmu jsem ale dnes byl jednoznačně já, a to z několika důvodů. Nesmyslně jsem komentoval výroky rozhodčího, nedokázal jsem se oprostit od výsledku zápasu (který v těchto kategoriích pro trenéra prostě NESMÍ být důležitý, protože to, zda zápas skončí 3:2, nebo 2:3, není pro rozvoj hráče ani trochu důležité) a celkově mám pocit, že můj dnešní koučink nebyl pro kluky tak docela rozvíjející. Pokusím se poučit a v sobotu nastoupit zase s o trochu lépe zaměřeným elánem. 🙂