18/09/2020

Pěkné páteční odpoledne v Tišicích

Předně musím napsat, že je skvělé, jakým způsobem funguje přípravkový fotbal v Tišicích. Spousta nadšených dětí, super trenéři. Takhle kdyby to vypadalo na každé vesnici, byla by budoucnost českého fotbalu zajištěna. 🙂

TJ Sokol Tišice SP – FK Pšovka MP A 3:28 (1:12, 2:10, 0:6)
Sestava: Kupčo, Jakeš, Moudřík, Dau, Kuzmyk, Pastyřík, Javůrek.
Branky: 8x Kuzmyk, 6x Pastyřík, 4x Moudřík, 3x Javůrek, 3x Dau, 2x Kupčo, Jakeš, vlastní.

Od zápasu jsme si slibovali prověrku v podobě fyzicky (a možná i takticky) vyspělejších soupeřů, než které potkáváme v běžné soutěži. To se však příliš nekonalo, jelikož výška ani váha nejsou zárukou fyzické zdatnosti, a tak jsme prakticky i v tomto směru měli převahu… Úkoly zůstávají pořád stejné a jejich plnění se zatím moc neposouvá, ačkoli dnes Fíla předvedl pěknou Ronaldovku a Kuzmič otočku. Vše musíme směřovat do větší rychlosti a preciznosti, abychom dokázali předvádět stejný herní styl i proti silnějším soupeřům.

TJ Sokol Tišice MP A – FK Pšovka MP B 8:18 (2:5, 4:5 ,2:8)
Sestava: Lechner, Tichota, Achu S., Tyllner, Tvrdíková (+ v závěru výpomoc Kupčo a Dau)
Branky: 7x Tvrdíková, 4x Lechner, 4x Tichota, Tyllner, Kupčo, Dau.

Já jsem viděl skvělé individuální výkony Lukyho, Jirky a vlastně i Zuzky, ale naopak velmi tristní hru týmovou. Hrála se prakticky pouze kličkovaná bez sebemenší snahy o nabíhání a přihrávku. U téhle skupinky už ale musíme vyžadovat i chápání herních pozic a z toho plynoucí herní výhody. Sam si ve svém prvním zápase dosyta zaběhal a připsal si první výhru… a teď se začít učit hrát ten fotbal… 🙂

S obrovským vykřičníkem bych chtěl pochválit Jirkovo zaujetí pro hru a neúnavný boj na všech stranách hřiště. Dále Lukyho nevídaný obranný skluz, kterým zachránil na brankové čáře jasný gól v naší síti. A nakonec obrovské zlepšení Lukyho ve střele oběma nohama. Důkazem byla bomba do šibenice z penalty. Skvěle Luky, mám opravdu VELKOU radost! 🙂

TJ Sokol Tišice MP B – FK Pšovka MP C 3:11 (1:2, 0:5 , 2:4)
Sestava: Ho, Fupš, Balko, Achu W., Bombara, Masejtek.
Branky: 5x Bombara, 3x Ho, Achu W., Fupš, Masejtek.

Tohle byla opravdu minipřípravka. Tedy běhání za míčem v chumlu bez rozdělení na pozice. Kluci měli v podstatě 2 úkoly – co nejrychleji zaútočit na soupeře s míčem a po získání míče jej NEODKOPÁVAT, ale naopak se prokličkovat až k brance. Ač se to může zdát jednoduché, opak je (zejména u nováčků) pravdou. 🙂 Pochvala pro všechny kluky za to, že se snažili plnit své úkoly, Táďovi a Willimu gratulace k prvním životním gólům. Zde jsme zatím v úplných fotbalových začátcích, zejména u Alexe s Áďou je ale zlepšení patrné.