29/05/2021

Poslední květnový víkend? Ano, opět fotbal! :)

TJ Sokol Tišice – FK Pšovka 10:34 (2:8, 4:8, 2:10, 2:8)
Sestava: Lechner, Tichota, Postl, Tvrdíková, Tyllner, Masejtek.
Branky: 10x Tyllner, 7x Postl, 6x Tichota, 5x Lechner, 3x Masejtek, 3x Tvrdíková.

Dobré na tom všem je, že góly dávají všichni hráči. A že také (poměrně stabilně ve všech zápasech) už všichni bojují a snaží se být pro tým platní. To je jednoznačně změna k lepšímu. Stejně tak jsou velkou změnou k lepšímu individuální výkony Mikyho, Jirky a Masíčka. To je něco, co i já (který kluky vidí hrát fotbal několikrát v týdnu) vidím na první pohled.

Bohužel se stále nemůžeme donutit k tomu, abychom v zápase lépe dokázali zmátnout soupeře kličkou. Bylo tam pár chabých pokusů, které ale pro mě jednoznačně ukazují, že to holt ještě není natolik zautomatizované, aby se dovednost přenášela i do zápasů. Dnes jsme se sice za soupeře dostávat dokázali, nicméně byly to často spíše atletické závody. A mít soupeř v týmu jednoho našeho Tondu, tak se za jeho záda nedostaneme ani jednou. A místo 34 gólů vstřelíme tak 4. To je prostě realita. Právě proto se musíme pořád zlepšovat – aby naše hra byla účinná proti lepším a lepším soupeřům. Stejně tak by bylo dobré při hře lépe sledovat své okolí a uvědomit si, že někdy je lepší přihrát, než se pouštět do dalšího závodu (zvlášť pokud nemám po 70 minutách zápasu už sil nazbyt). To ovšem pouze v případě, že spoluhráči nejsou zamrzlí jako pumpa v zimě. 🙂

SK Benátky nad Jizerou – FK Pšovka 0:22
Sestava: Pecka, Kupčo, Moudřík, Pastyřík, Dau, Kuzmyk, Jakeš.
Branky: 6x Jakeš, 5x Kuzmyk, 4x Pastyřík, 4x Dau, 2x Moudřík, 1x Pecka.

No… tohle je samozřejmě moje chyba. Musím v tuhle chvíli už holt pečlivěji studovat, s kým domlouvám přáteláky. Tentokrát jsem domlouval podle jména – Benátky totiž nastupují stejně jako Pšovka v krajském přeboru žáků a dorostů, a tak jsem i v přípravkách očekával vyrovnaný zápas. Opak byl ale pravdou a vyrovnané to nebylo ani trochu. Ani když jsme stáhli hru na 3 hráče v poli, ani když jsme zakázali napadat rozehrávku hned u brankáře. Prostě to nešlo, ten rozdíl byl moc veliký. To je samozřejmě pro naše kluky dobrá vizitka, ale na druhou stranu nic, od čeho bychom se mohli odpíchnout k dalšímu zlepšování se.

Nejvíce se mi dnes líbila rozcvička (velmi rychlé kličky zakončené výbornými střelami – možná to dvoutýdenní snažení přeci jen k něčemu bylo?) a hned po ní dvě Vikyho akce – Ronaldovka s úspěšným zakončením a také uhnutí vpravo a okamžitá bomba snad z 12 metrů (prostě to bylo daleko) do břevna.

Po 30 minutách jsme trápení ukončili, promíchali jsme týmy a došlo na souboj Chelsea – Manchester City. To bylo výsledkově zajímavější (bohužel můj Manchester stejně jako včera prohrál) a taky velmi zajímavé z hlediska počínání našich kluků. Kdo se jak rychle dokázal naučit jména nových spoluhráčů? Kdo se jim snažil maximálně pomoct? Tohle nehodnotím, protože je to opravdu obrovsky těžký úkol… pro fotbalistu jsou ale i vůdcovské schopnosti a schopnost rychle se vyrovnat novým podmínkám důležité, a tak i tahle zkušenost klukům určitě pomůže v dalším rozvoji.