10/10/2020

Poslední turnaj před (doufejme) krátkou pauzou

FK Pšovka Mělník – TJ Sokol Tišice 12:3 (8:2, 4:1)

FK Pšovka Mělník – FC Sokol Ovčáry 12:5 (6:3, 6:2)

FK Pšovka Mělník – TJ Sokol Všetaty 19:0 (7:0, 12:0)

Sestava: Lechner, Čakajda Ma., Čakajda Mi., Jakeš, Javůrek, Tvrdíková, Fupšo, Masejtek.

Branky: 20x Javůrek, 11x Jakeš, 5x Čakajda Mi. 3x Tvrdíková, 2x Čakajda Ma., 1x Masejtek, 1x Lechner.

Dnes jsme měli úplně jiné cíle, než výsledkové. Filda s Vojtou (a částečně s Lukym) se potkali s mnohem slabšími soupeři, než se kterými se potkávají obvykle. Krédem pro ně bylo: „Nedělej tu kličku placírkou, při které dáváš soupeři obrovskou šanci, aby ti sebral míč!!!!!!!!!!!!“. No, poměrně překvapivě to trvalo celkem dlouho, než se to v zápasech začalo trošičku projevovat, nakonec jsme ale ve hře viděli stahovačky, zpátečky, ronaldovky, přešlapovačky a další kličky. Nebylo jich mnoho, ale byly tam. Takže z tohoto pohledu snad nějaký pokrok nastal, průkazné to ale bude, až si zahrajeme opět proti silnějším soupeřům.

Na druhou stranu, ostatní naši hráči byli na úrovni, nebo dokonce pod úrovní našich soupeřů. A pro ně byla krédem snaha o dodržování pozic a hledání volného místa kličkou (tolerována byla i ta nenáviděná placírka kolem/do soupeře), nebo přihrávkou. Do hry jsme se snažili dostat i všechny brankáře, ale popravdě řečeno poměrně marně. 🙁 Kluci Čakajdovi, pokud budou pravidelně trénovat, budou oba dobří fotbalisti. Mnoho času už jim ale nezbývá, protože od příštího září už nastupují do starší přípravky a tam budou nároky na hráče mnohem vyšší, než čeho jsou zatím schopni. Ostatní mají času o trochu více, i tak bych ale očekával po dvou hodinách trenérova urputného snažení, alespoň nějakou odezvu… 🙂

Sportu zdar a snad zase brzy na dalších zápasech!