08/02/2020

Povedený domácí miniturnaj

Z důvodu nemocí na straně soupeřů bylo shánění programu na tento víkend poměrně hektické. Nakonec se ale dobrá věc podařila a na gymplu se sešly 4 týmy (z toho 3 pšovecké). Po oťukávacích zápasech jsme přešli na model, kdy náš A-tým hrál proti ročníku 2010 a B-tým proti starší přípravce Sokola Ovčáry. A byly to pěkné a vyrovnané zápasy!

Pšovka 2011 A – Pšovka 2010 9:5 (5:0, 1:1, 3:4)

Sestava: Pexa, Nguyen, Berkela, Nicek, Páko, Pastyřík, Kuzmyk.

Góly: 3x Páko, 2x Kuzmyk, 1x Berkela, 1x Nguyen, 1x Pastyřík, 1x vlastní

První patnáctiminutovka bylo něco, co se stává opravdu velmi zřídka. Kluci zápas po dvou jasných výhrách proti slabším soupeřům vzali jako boj o první místo se vším všudy. Všech 7 hráčů hrálo opravdu na 100% svých možností, ať už z hlediska bojovnosti, nebo fotbalového výkonu. A pak se na vás ve většině zápasů usměje i štěstí. Zkrátka dokonalý zápas, vysoké vítězství a obrovská (zasloužená) radost všech kluků. Další dvě patnáctiminutovky byly i díky citelnému zlepšení starších kluků výrazně vyrovnanější. My jsme už nedokázali (stejně jako například v zápase v Libiši) udržet trend rychlé práce s míčem, kdy po povedeném uvolnění okamžitě následuje přihrávka do volného prostoru. Pouštěli jsme se příliš do individuálních akcí, které nám jednak ubíraly síly a jednak nebyly úspěšné. A podstatnou změnou byla také pozice brankáře, kde nahradit Pexiče nebylo vůbec jednoduché. I tak se ale jednalo o vyrovnané zápasy, ve kterých kluci prokázali bojovnost i za nepříznivého stavu. Celkově jsme tentokrát ukázali naše možnosti, které už jsou poměrně vysoké. Mým úkolem je připravit se psychicky na to, že zdaleka ne všechny výkony budou vypadat takto.

Pochvala úplně všem, přeci jen ale chci vyzdvihnout Kuzmiče, který snad za celou dobu hru neudělal jediné špatné rozhodnutí. Radost pohledět! 🙂

Pšovka 2011 B – Sokol Ovčáry 2009 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Sestava: Štětka, Horčic, Bánovčin, Šuchman J., Šuchman V., Lechner, Tichota, Dau.

Góly: Nikdo. 🙁

Tady bohužel tolik radosti nebylo. Lépe řečeno žádná, jelikož se nám za celou dobu hry nepodařilo vstřelit jedinou branku. Čestný úspěch si myslím kluci zasloužili, celkově to ale bylo slabé. Tedy, bylo to v rámci našich současných možností (já například pozoroval zlepšení u Vojty), nicméně je na čase, aby se výkony začaly posouvat zase na vyšší výkonnostní stupeň. A proto budeme logicky klást vyšší a vyšší nároky, zejména na „taktické“ pojetí hry. To je taky základní přepoklad k tomu, aby se někdo z kluků mohl objevit v zápasech áčka. Co to znamená? Zejména mnohem lepší dodržování svých pozic na hřišti a pochopení pohybu po hřišti. Fotbal založený na přihrávkách se zkrátka nedá hrát, když jsou všichni hráči v jednom velkém chumlu. Snaha o individuální průniky tam byla a dokonce se první klička často i povedla. Prokličkovat celé hřiště, navíc proti staršímu soupeři, je ale téměř nemožné. Nebude to lehké a bude to vyžadovat hodně snahy i trpělivosti, věřím ale, že v červnu už bude vypadat herní projev této části kluků mnohem více směrem k opravdovému fotbalu s kličkami, nahrávkami, nabíháním a dodržováním svých pozic.