23/11/2019

Přátelská utkání 23. 11. 2019

FK Pšovka A – FA Bohemians Velvary 2012 14:2 (6:0, 4:2, 4:0)

Sestava: Sochor, Berkela, Nicek, Kotík, Kuzmyk, Pastyřík, Dau.

Branky: 5x Pastyřík, 2x Kuzmyk, 2x Berkela, 2x Nicek, 1x Dau, 1x Sochor, 1x Kotík.

Proti mladšímu týmu jsme měli převahu fyzickou a taktickou… prací s míčem to bylo tak nastejno, naši buldozeři ale nedopouštěli příliš ohrožení naší branky. Naši kluci dokázali po většinu zápasu rychle získávat míče a pak bylo na nich, jak si poradí s následnou útočnou akcí – těch jsme měli za celý zápas opravdu mnoho. Postupně se dařilo do útoků zapojovat i brankáře, kteří rozehrávali (se střídavými úspěchy) některé akce. Nedařilo se nám ale předvádět příliš vyspělou hru a často jsme se místo pomocného úniku (nebo přihrávky) dozadu či do strany zas a znova pouštěli do prorážení soupeřovy obranné zdi.

Celkově se mi začínají zápasy této skupiny koučovat celkem dobře, zejména proto, že si kluci začínají více uvědomovat své počínání na hřišti a začínají vnímat výkon svůj i spoluhráčů, ať už se nám zrovna daří, nebo ne. Stále musíme vylepšovat týmové pojetí hry – kluci si musí umět navzájem vyčíst nedostatek zápalu a nedodržování pokynů, zároveň ale musí umět i pochválit po povedené akci. Nezdá se to, ale i tohle jsou dovednosti, které je nutné se naučit. 🙂

FK Pšovka B – FA Bohemians Velvary 2012 13:18 (4:8, 4:5, 5:5)

Sestava: Pexa, Bánovčin, Šrytr, Štětka, Horčic, John, Dau.

Branky: 6x Pexa, 3x Štětka, 2x Bánovčin, 1x Dau, 1x vlastní (půl gólu připisuju Kubovi :))

No… na to, že byla většina našeho týmu starší, než soupeřovi kluci, tak tam nebyla vidět převaha v atributech, které bych čekal – tedy hlavně v chytrosti a psychické vyspělosti. Byly tam moc pěkné akce zejména od Pexiče (krásná stahovačka, střela do šíby) a Fandy (rychlé převzetí míče a úniky s ním). I ostatní kluci občas měli světlý záblesk (Járovo vyjetí z pozice brankáře, Tonyho kličkovačka přes celé hřiště). Ve výsledku taky kluci vstřelili skoro stejně gólů jako první skupina. Nebudeme si nic nalhávat, bylo to způsobeno i tím, že soupeřovi hráči už byli psychicky i fyzicky unavení a neplnili si tak dobře své úkoly – ale i tak, od našich kluků slušné představení.

Velká bída ale přišla ve chvíli, kdy měl soupeř míč. Bránění nám vůbec nešlo – ať už pozičně (stát na správném místě), tak rychlostně… a ze všeho nejvíc nám scházelo soustředění a touha nedostat gól za žádnou cenu. Krásně to bylo vidět u Fandy, který v úniku na soupeřovu bránu dokázal vyvinout opticky mnohem vyšší rychlost, než když měl stíhat unikajícího soupeře.

FK Pšovka C – FK Neratovice-Byškovice 2012 B 8:22 (2:6, 2:4, 2:4, 2:8)

Sestava: Šuchman J., Šuchman V., Beňo, Lechner, Tichota, Kupčo.

Branky: 5x Šuchman J., 3x Lechner.

Začátek byl špatný ve všech ohledech a zdálo se, že se celý zápas nevyhrabeme za půlku hřiště. Výkon kluků se ale postupně začal lepšit a své akce s míčem dokázali předvést i Kuba, Jirka a Ríša! Vojta byl zase platným členem týmu v brance. To je oproti počátečnímu zběsilému odkopávání a bojácnosti opravdu velký pokrok.

Soupeř (zejména 3 jeho hráči) byl fotbalově o úroveň výš, než naši kluci a já jsem rád, že jsme si vyzkoušeli i zápas proti klukům, kteří toho umí mnohem víc než my. Ukázalo se, co všechno je třeba zlepšit, zároveň se ale ukázalo také, že ten rozdíl nemusí být nepřekonatelný!

Jsme rádi, že jsme dnes narazili na vyrovnané soupeře, proti kterým museli všichni kluci ukázat, co vše umí, aby měli šanci uspět. A někteří opravdu ukázali víc, než jsem si troufal očekávat. Těšíme se na další zápasy a další pokroky našeho týmu i jednotlivých hráčů! 🙂