25/01/2020

Přátelská utkání 25. 1. 2020

FK Pšovka A – FK Čechie Kralupy 14:4 (5:2, 6:2, 3:0)

Sestava: Sochor, Nguyen, Berkela, Páko, Nicek, Kotík, Bánovčin.

Branky: 4x Kotík, 3x Nguyen, 2x Páko, 2x Nicek, 1x Berkela, 1x Bánovčin, 1x Sochor.

V první třetině jsem nebyl úplně spokojen s naším celkovým výkonem, v dalším průběhu zápasu se to zlepšilo a v poslední části už se soupeř prakticky vůbec nedostával na naši půlku. Několik velmi dobrých návratů do obrany proběhlo, připraveni jsme celkově určitě byli lépe, než soupeři. Na můj vkus to ale stále nebylo dokonalé – objevila se spousta momentů, kdy jsem musel popohánět tým k aktivitě. Předvedli jsme také několik pěkných akcí s přihrávkou, dalších mnoho ztroskotalo na nepřipravenosti přijímacího hráče, který neviděl volné místo, do kterého bude mířit přihrávka, případně zkrátka stál jak tyč.

Nespokojený jsem s individuálními výkony, kdy jsme často i přes spoustu času na přípravu řešení, volili dlouhé čekání zakončené polopřihrávkou, poloodkopem do míst, kde by mohl být spoluhráč. Chyběla mi mnohem aktivnější práce s míčem, jeho aktivní krytí i volba řešení, které by mohlo být pro soupeře překvapivé. V tom jsme byli opravdu slabí a k limitu 5 zvládnutých kliček v jednom zápase měli všichni kluci velmi daleko. Vyzdvihnout bych chtěl výkon Koťase, který dnes byl mnohem aktivnější, než v minulých zápasech, a dostal se tak k mnohem většímu množství útočných akcí, než obvykle.

Každopádně je ale povzbudivé vidět, že přeci jen nejsme tím úplně nejslabším týmem ve vesmíru. 🙂

FK Pšovka B – TJ Sokol Cítov 19:4 (7:2, 12:2)

Sestava: Štětka, Šrytr, Kuzmyk, Pastyřík, Dau, Jakeš, Kupčo.

Branky: 10x Pastyřík, 4x Kuzmyk, 3x Dau, 1x Štětka, 1x Jakeš.

Původní plán, sehrát dvojutkání proti Tišicím a Cítovu, se nezdařil. Tišice odpadly pro nemoc a náš druhý tým také. Zbyl tedy Cítov, který přijel také ve velmi zdecimované sestavě. Slabšího soupeře jsme zvolili schválně, aby se kluci mohli častěji pokoušet o naučené dovednosti s míčem, po 2×20 minutách jsme to ale vzdali, jelikož soupeřovi kluci byli velmi demotivovaní. Náš cíl se dařil hlavně Kuzmičovi, který předvedl i kličky, které jsme v jeho podání ještě neviděli. Snažili se i Tonda s Tonym, ale stále ještě nejsme na úrovni, kde bych nás chtěl vidět. Se zbytkem kluků budeme o tréninky i nadále trpělivě pracovat tak, aby se jejich schopnost ovládání míče zlepšovala, a aby pak v zápase dokázali předvést více, než běh kupředu a občasnou přihrávku.

Následně jsme trochu improvizovali, dali si zápas ve smíšených týmech a následně pak mezi sebou s trenéry v brankách. Myslím, že to mělo úspěch. 🙂