05/09/2020

První soutěžní utkání nové sezóny!

TJ EMĚ Mělník – FK Pšovka Mělník A 5:33 (1:9, 0:10, 3:7, 1:7)

Sestava: Kuzmyk, Pastyřík, Dau, Pastrnek, Lechner, Javůrek, Jakeš

Branky: 11x Pastyřík, 9x Kuzmyk, 6x Javůrek, 3x Pastrnek, 2x Dau, 1x Lechner, 1x Jakeš

S touhle úrovní hry musím být spokojen. V podání trojice Tonda, Viky, Filda (plus částečně Tony, který však se však v tuhle chvíli pasuje spíše do role pomocníka, než tahouna) to byla dneska hra na úrovni starší přípravky. Což není samozřejmostí, protože se nám hra v této skupince často mění pouze v kličkovanou, a to bez ohledu na úroveň soupeře. Dnes tam byly přihrávky i kličky – a oproti mému očekávání i několik velmi dobrých a chytrých naběhnutí. Bohužel, další kluci zatím nejsou schopni se na tuto úroveň dostat – a to ani fyzicky, ani technicky, ani takticky. A tak to mají v těchto zápasech za A-tým pochopitelně složitější, věříme ale, že i role „pomocníků“ může být pro kluky rozvíjející a přínosná. Zároveň si ale všichni musí nutně vyzkoušet role tahounů v B-týmu, což je úloha mnohem těžší a ještě více rozvíjející. Pokroky v chápání hry dělá Vojta Jakeš, který už slušně zvládá obě herní pozice a navíc se snaží i fotbalově řešit útočné situace.

Na aktuálně silnější i slabší hráče čeká spousta výzev a možností, jak dále vylepšovat svou hru. Věřím, že neusneme na vavřínech, protože těžit z aktuální mentální vyspělosti pár kluků není až tak velké umění. 🙂 Máme spoustu individuálních i týmových dovedností ke zlepšování a vylepšovat je začneme už na pondělním tréninku!

SK Mšeno – FK Pšovka Mělník B 16:10 (2:2, 3:1, 5:4, 6:3)

Sestava: Dau, Jakeš, Kupčo, Tvrdíková, Koniv, Hřebec, Ho.

Branky: 5x Dau, 2x Kupčo, 2x Koniv, 1x Jakeš.

Zajímavý zápas na úvod sezóny. Malou ostudou našeho týmu je, že jsme si počtově museli vypomoci dvěma kluky, kteří už odehráli dopolední zápas za Áčko. Výsledkově i herně to bylo rozhodně vyrovnanější, než jsem se obával, nicméně to neznamená, že to bylo dobré. 🙂 Zaprvé musím říct, že utkání mělo velký přínos i pro Tonyho, který na sebe najednou musel převzít zodpovědnost za výkon celého týmu a ukázalo se, že to není vždy jednoduché. Góliky sice nějaké byly, rychlá práce s míčem v předbrankovém prostoru ale nebyla. Stejně tak u Ondry a Vojty, kteří se sice snažili na 100 %, jejich práce s míčem a vnímání volného prostoru zatím ale není zatím na takové úrovni, aby mohli být gólově úspěšnější. Největší pochvalu tak z mého pohledu zaslouží Miky, který v soubojích o míč používal tělo a snažil se i o kličkování (zatím sice poměrně neúspěšně, každým pokusem se to ale zlepšuje). Velký pokrok jsem u něj viděl i ve vnímání herních pozic, a tak přišla zasloužená odměna – 2 vstřelené góly. Zuzka, Míra a Alex ztráceli fyzicky i vnímáním hry a zatím nebyli úplně platnými hráči týmu. Což se, doufáme, brzy změní. 🙂

Oproti dopoledni byl na hřišti vidět trochu jiný sport. Odrazit se musíme od vylepšení základních individuálních dovedností a fyzických schopností – právě díky jejich dobrému zvládnutí totiž mohou Tonda, Filda a Viky přemýšlet nad tím, kam a proč si naběhnou, a hra pak v jejich podání už vypadá jako opravdový fotbal. A tak to bude i u ostatních – postupnými krůčky budeme vše vylepšovat a věřím, že už za měsíc při odvetě proti stejnému soupeři bude patrný individuální i týmový výkonnostní pokrok.