05/12/2020

První zápasy po (téměř) 2 měsících

Bez pěti dnů trvalo 2 měsíce, než jsme se mohli opět utkat se soupeři. Teď se konečně podařilo:

TJ EMĚ Mělník – FK Pšovka 19:4 (3:2, 6:0, 3:0, 7:2)
Sestava: Lechner, Tichota, Postl, Ngapka, Čakajda Mi., Čakajda Ma, Tyllner.
Branky: 2x Tichota, 1x Postl, 1x Ngapka

Ačkoli výsledek nevypadá příliš optimisticky, s předvedenou hrou jsem spokojený. Rozdíl byl určitě na pozici brankáře, a také ve schopnosti zakončovat útoky a střílet góly. Naši hráči ale po celý zápas velmi dobře bojovali, snažili se o dodržování pozic a Luky dokonce velmi dobře dirigoval své spoluhráče, za což má velkou pochvalu. Podle svých slov se kluci snažili o kličky, pravda ale byla taková, že jsme pouze běhali s míčem do volného místa a něco jako zmatení soupeře opravdovou kličkou se v naší hře prakticky neobjevilo. Máme za úkol ještě výrazně vylepšit své individuální schopnosti (ať už střelu, nebo vedení míče, nebo kličkování, nebo přejímání přihrávky), myslím ale, že je to na dobré cestě. 🙂

TJ Sokol Tišice – FK Pšovka 1 (výsledek za 1. a 2. čtvrtinu) 2:12 (1:6, 1:6)
Sestava: Balko, Hřebec, Kořenský, Gorbunov, Krejčík K..
Branky: 7x Gorbunov, 2x Krejčík K., 1x Kořenský, 1x Balko.

S naší hrou v těch částech, které jsem viděl, jsem nebyl příliš spokojen. V týmu Tišic hráli především úplní začátečníci, a tak bylo na nás, abychom předvedli, jak se to hraje. Dodržování pravidel ale nebyla ani naše parketa a také nám trvalo neskutečně dlouho, než jsme na soupeře zaútočili. S míčem jsme se snažili běhat do volného místa, ale… větší herní jistota a umění ve všech oblastech hry nám prostě zkrátka chybí. 🙁 Fotbalově působily snad jen dvě Tobinovy stahovačky a další 2 nahrávky do volného místa.

TJ Sokol Tišice – FK Pšovka 2 (výsledek za 3. a 4. čtvrtinu) 9:9 (5:6, 4:3)
Sestava: Harantová, Ho, Tvrdíková, Masejtek, Bombara, Krejčík M., (Dau asi na 10 vteřin).
Branky: 3x Tvrdíková, 3x Ho, 1x Bombara, 1x Masejtek, 1x Dau

Ačkoli jsme podle všeho v prvních dvou čtvrtinách vysoko prohráli, to co jsem viděl já, mě poměrně uspokojilo. Natálka předvedla v brance několik povedených zákroků (i perfektní výkop kolenem do brejku) a na to, že to byl její první životní zápas, to rozhodně nebylo beznadějné. 🙂 Ostatní bojovali ze všech sil, ačkoli tahle schopnost nám ke konci zápasu trošičku odcházela… zřejmě scházely morální síly. V tu chvíli jsme nasadili Tonyho, který měl za úkol předvést, jak se bojuje. V bagančatech a asi osmikilové péřové bundě vstřelil gól zhruba za 10 sekund a byl opět stažen ze hry. Asi tolik k tomu, že ten rozdíl je zatím opravdu veliký. Bombička, Masíčko i další se snažili pronikat (poměrně úspěšně) do volného prostoru. V zakončení nám často scházela lepší schopnost používat i svou slabší nohu. Přihrávek (ani nabíhání) jsme mnoho nepředvedli, snad jen Zuzka několikrát dokázala míč poslat do volného místa. Pro všechny 3 zápasy platí to stejné – musíme hodně zapracovat na individuálních dovednostech s míčem a hlavně na jejich přenosu do utkání.

SK Roudnice nad Labem – FK Pšovka 11:24 (2:2, 2:4, 3:4, 1:5, 3:9)
Sestava: Pastyřík, Kuzmyk, Dau, Moudřík, Jakeš, Kupčo, Javůrek.
Branky: 10x Pastyřík, 5x Moudřík, 4x Dau, 3x Kuzmyk, 2x Kupčo.

Tohle byla podle očekávání úplně jiná fotbalová úroveň, než v sobotu. S tímto soupeřem se utkáváme poměrně pravidelně, a tak můžeme sledovat postupný vývoj. Fyzicky jednoznačně ztrácíme víc a víc…  oproti druhé soupeřově skupině už jsme byli v průměru téměř o hlavu menší. S tím také souvisí silové a rychlostní problémy, které máme v osobních soubojích. Viktor a Tony zkrátka se svými 20 kily nejsou schopni soupeře přetlačit… a velmi často ani předběhnout. A to ještě máme v záloze Jiřinu s Lukym, u nichž by byl tenhle problém ještě patrnější. Musíme se tedy opravdu HODNĚ soustředit na posilování středu těla, aby kluci byli v osobních soubojích konkurenceschopní a při kontaktu se soupeřem nepadali.

Nedostatek fyzický musí kluci nahrazovat svými fotbalovými dovednostmi. Perfektním ovládáním míče, přehledem o postavení na hřišti a komunikací. V tom si naopak myslím, že se zlepšujeme a dnes byl rozdíl poměrně velký v náš prospěch. Zlepšili jsme se například v nabíhání útočníků, což byl náš velký nedostatek. A celkově náš pohyb po hřišti byl po většinu zápasu velmi dobrý. Prostor pro zlepšení je rozhodně ve větším využití kliček v případě, že mi v cestě stojí pouze 1 soupeř. Tam už bychom měli být schopni používat naučené klamavé kličky, které ale zatím příliš k vidění nejsou.

No a samozřejmě, musíme se ze všech sil snažit, aby na této výkonnotní úrovni mohlo hrát čím dál tím více našich hráčů. Zatímco Roudnice dala dohromady 2 relativně vyrovnané týmy, naše počty jsou v tomto o poznání limitovanější.